Bitcoin

Ünlü Stratejist: Bu Altcoin’de Büyük İndirim Var! 2022’de…

Fidelity kripto piyasalar stratejisti, öncü altcoin Ethereum (ETH)’un Bitcoin (BTC)’e nazaran büyük bir fiyat avantajı ile durum aldığını söylüyor. Bunun sebepleri ve detaylar Kriptokoin.com’da.

Öncü altcoin “ucuz” mu?

Finans devi Fidelity’nin makro stratejisti Jurrien Timmer, Ethereum‘un şu anda Bitcoin’e kıyasla büyük bir ucuzlukla fiyatlandırıldığını söylüyor. Timmer, 75.000 Twitter takipçisine yazdığı bir mesaj dizisinde, ağdaki kullanıcı sayısı arttıkça bir ağın kıymetinin arttığını belirten Metcalfe Yasasının, BTC’nin son dalgalı fiyat hareketine karşın Bitcoin’i yeni tepelere taşıyacağını söylüyor. Analist, Bitcoin’in kullanıcı sayısına bakmanın, kantitatif analist Plan B tarafından tanınan hale getirilen stok akış modelinden (S2F) daha gerçek bir fiyat varsayımı metodu olduğunu söylüyor. Analist şöyle diyor:

Fiyata bakma eğilimindeyiz, lakin benim için değerleme daha alakalı bir metrik. Burada bitcoin’in “fiyat-ağa” oranını görüyoruz. Bitcoin‘in temelleri, meteorik fiyat kazanımlarının birçoklarını açıklıyor. Metcalfe Yasası iş başında. Bu yalnızca S2F ile ilgili değil.

Timmer, Bitcoin ağı istikrarlı bir biçimde büyürken, Ethereum ağının (ETH) süratli bir biçimde büyüdüğünü söylüyor. Strateji uzmanına nazaran, Ethereum’un daha süratli büyüme oranı, ETH’nin değerlemesine şimdi yansımayabilir. ETH’nin potansiyel olarak BTC’nin kıt tokenomikleri için hala kıymet kazanması nedeniyle değerli bir indirimle süreç yapıyor olabileceğini söylüyor. Timmer diyor ki:

BTC’nin pahasını ETH ile karşılaştırdığımızda, muhtemelen yatırımcılar BTC’yi üstün kıtlık dinamikleri için ödüllendirdiği için ETH için büyük bir indirim görüyoruz. ETH’nin BTC’yi yakalamaya devam edip etmeyeceği 2022’de enteresan bir şey olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.