Bitcoin

Ünlü Stratejist: Kurumsal Para, 2022’de Bu Kripto Paraya Akacak!

Miller Tabak Genel Müdürü ve Pay Senedi Stratejisti Matt Maley, Bitcoin (BTC)’in çöküşünü, Ocak ayında geri çekilme mümkünlüğünü, Fed’i ve 2022 kripto görünümü tartışmak için Brian Sozzi’nin sorularını yanıtladı. İşte açıklamaları…

Matt Maley, kripto para piyasası için Bitcoin’in kritik takviyesini paylaşıyor

Brian Sozzi’nin sorularından biri, Maley’in düzeltme hakkın fikri almakla ilgiliydi. Miller Tabak Genel Müdürü bu soruya şu karşılığı verdi:

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamayı test ediyor. Bunun altına düşerse, daha fazla sorun yaşayabiliriz. Bence kurumsal yatırımcılar satıyor ve yıl başından sonrasını planlıyorlar.

Ünlü Stratejist, kurumsalların Ocak ayında Bitcoin’e geri döneceğini düşünüyor

Sozzi’nin ikinci sorusu yükselişle ilgiliydi. Matt bu bahiste Sozzi’ye katılıp kişisel yatırımcıların tesirli olduğunu söyledi:

Kişiseller şu anda biraz uzaklaştı zira daha zayıflar. Kurumsal oyuncular büyük kazananlar olmalarını ve büyük varlıklarını umursarlar. Yeni yılın bir likidite planı olduğunu düşünüyorum. Gelecek yıl daha az likiditeye sahip olacağız. Yılın birinci yarısından sonra, kurumsal oyuncular Bitcoin’e geri dönerken ve kişisel yatırımcıda onları takip ederken, şaşırtan bir ralli yaşayabiliriz.

Analist’e nazaran kripto piyasası berbat bir Ocak ayını atlatabilir

Sıradaki soru düzeltmenin zamanlamasıyla ilgiliydi. Uzman düzeltme için hangi ay olduğunu ve neden tetikleneceğini ayrıntılandırıyor:

Birinci yarıdan başlayarak. 2016, 2015’dan bu yana o bölgede berbat bir Ocak geçirmedik. Ocak çoklukla uygun bir yıl olmuştur. Lakin sanırım son on yılın ortasında, birkaç yıl üst üste piyasanın Ocak ayında vurduğu ve iki kere aslında hayli yeterli vurulduğu oldu. Yani kelam konusu değil.

Matt Maley telaşlarıyla devam ediyor:

Omicron için Fed’den çok daha az kaygılıyım. Fed artık sıkılaşıyor ve sıkılaştırma siyasetiyle daha agresif hale geliyor, beşerler biraz daha fazla dikkatli olmalı. Kaza yapacağımız manasına gelmez. Bu, berbat bir ayı piyasası yaşayacağımız manasına gelmiyor, lakin gelecek yıl kimi meselelere yol açacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.