Alt Coin

Ünlü Yatırımcı, 2022’de Patlayacak 10 Metaverse Coin’i Duyurdu!

The Sandbox üzere metaverse coin projelerinde üretken bir yatırımcı olan Animoca Brands’ın lideri Yat Siu, vermiş olduğu röportajda, Meta’nın mevcut “kapalı” yaklaşımıyla kullanıcıları çekmek için çaba edeceğini söylüyor. Yat Siu ayrıyeten, ferdi yatırımcıların metaverse coin’lerinden faydalanması için 10 altcoin paylaşıyor. Biz de ünlü yatırımcının paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Neden metaverse coin projelerine yatırım yapıyor?

“Metaverse’ü gerçek, dijital mülkiyet haklarıyla desteklenen sanal bir ulus olarak tanımlıyoruz” diyen Animoca Brands liderine nazaran, bir kesimine sahip olmadığınız sürece gerçek bir metaverse’e sahip olamazsınız. Yat Siu, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Blockchain bu yüzden çok değerli. Dijital varlıklarınıza bağımsız olarak sahip olmanın tek yolu bu. Zira platformdan çok topluluğun kelam hakkı var.

Animoca Brands, 2017 yılının sonlarından bu yana Blockchain tabanlı metaverse oyun projelerine yatırım yaptı. Şirkete nazaran, kripto para, Non Fungible Token (NFT) ve Blockchain oyunlarının patladığı bir yılda, Animoca toplam gelirinin 500 milyon doların biraz üzerine çıktığını gördü ve yakın vakitte yapılan bir bağış toplama tipinde bu 2,2 milyar dolara yükseldi.

Sandbox (SAND), Animoca’nın en değerli yatırımlarından biri. Blockchain tabanlı merkezi olmayan metaverse coin projesindeki sanal arazi satışları son aylarda patladı ve 2019 ile bugün ortasındaki toplam satış 211 milyon dolar oldu. Yat Siu, metaverse’de ekonomik faaliyet arandığını ve iştirakin büyümeyi sağladığını belirtiyor.

Yat Siu, neden The Sandbox üzere oyun projelerini Meta Platforms’un metaverse vizyonuna tercih ettiğini anlatıyor ve ayrıyeten ferdî yatırımcı olarak metaverse temasından yararlanmak için satın alınabilecek 10 altcoin’i listeliyor.

Facebook’un kapalı meteverse’ü

Ekim ayında Facebook, Mark Zuckerberg’in bir “metaverse şirketi” kurma dileğini vurgulamak için Meta Platforms olarak tekrar markalaştı. Big Tech devi, sanal açık dünyasını oluşturmaya yardımcı olmak için Avrupa genelinde 10.000 çalışanı işe alıyor. Fakat Yat Siu için bu pivot, Mark Zuckerberg’i tüm konseptte bir anda uzman yapmıyor:

Kendinizi Meta olarak tekrar isimlendirmek, tüm metaverse tabanını çalıştırdığınız manasına gelmez.

Yat Siu, Facebook’un sanal dünyanın birçoklarına sahip olduğu “kapalı” bir metaverse vizyonunun kullanıcıları çekmek için çaba edeceğini savunuyor. “Kapalı metaverse’lere inanmıyoruz. Bunun oyunun sonu olduğunu düşünmüyoruz” diyen ünlü yatırımcı, şu açıklamayı yapıyor:

Facebook kapalı bir meta oluşturuyor, lakin bu şe yaramaz. Nihayetinde, kullanıcıların gerçek mülkiyete sahip olmasına müsaade vermeyen bir meteverse, uzun vadede çalışmayacaktır. Her şey müsaadeye dayalı hale geliyor; alanı kiralıyorsunuz ve bu yalnızca ölçeklenmiyor.

Yat Siu’ya nazaran, satın alınabilecek metaverse coin projeleri

Yat Siu, ferdî yatırımcılara açık metaverse’lerden faydalanmalarını sağlayabilecek 10 altcoin paylaşıyor. Bir metaverse satın almanın iki yolu olduğunu söyleyen Yat Siu, mikro seviyede yatırımcıların, bu yıl %14.000’in üzerinde yükselen The Sandbox (SAND) üzere oyun içi para üniteleri satın alabileceklerini belirtiyor:

SAND’da yükselişe geçiyoruz, zira dünyanın en çok süreç gören kripto paraları ortasında yer alıyor. Topluluğu inanılmaz derecede güçlü ve nitekim süratli büyüyor.

Yat Siu ayrıyeten, bireyse yatırımcıların, bu oyun projelerinin üzerine inşa edildiği Blockchain’in lokal token’lerini de satın alabileceğini ve Polygon (MATIC) ve Flow (FLOW) üzere projelere yatırım yapmanın makro yarar sağlayabileceğini belirtiyor:

Faydalanmanın birçok yolu var. Biraz MATIC yahut FLOW satın almak, daha çok makro bir yarar elde etmenizi sağlar.

Yat Siu’nun tavsiye ettiği en güzel 10 metaverse coin projesinin yıllık getirileriyle birlikte listesi şu halde: The Sandbox (SAND) %14,500, Solana (SOL) %12.000, Polygon (MATIC) %12.000, Harmony (ONE) %4.500, Tower (TOWER) %1.000, Hedera (HBAR) %750, Revv (REVV) %200, Flow (FLOW) %7, Immutable (IMX) -%7 ve GAMEE(GMEE) -%35.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.