Bitcoin

Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir!

ARK Investment Management, bugün yayınladığı yakın tarihli bir raporda, Bitcoin fiyatının 2026 yılına kadar 1 milyon doların üzerine çıkacağını kestirim ediyor. Ethereum (ETH)’un ise 160 bin doları aşabileceğini öngörüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ethereum 160 bini bulur

ARK analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan firmanın raporuna nazaran, daha fazla yatırımcının dijital para ünitesini benimsemesiyle BTC’nin bedeli önümüzdeki on yılda yükselecek. Ayrıyeten, Bitcoin‘in piyasa pahasının hala global varlıkların bir kısmı olduğunu belirten Elmandjra, El Salvador üzere ülkeler bunu resmi para olarak kabul ettikçe kıymette büyük bir büyüme yaşayacak görüşünde. Bitcoin’e yaptığı yatırımların akabinde firma, her iki dijital para ünitesinin de fiyatının önümüzdeki yıllarda muazzam bir biçimde artacağını öngördü. Eylül ayında Cathie Wood, bir Bitcoin ünitesinin fiyatının 2026 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını iddia etti. Rapor, Bitcoin kullanım durumlarının vakitle artacağını vurgulamakta.

Ethereum piyasa kıymeti 2030’a kadar 20 trilyonu aşabilir. Cathie Wood’un ARK Investment raporu, piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi için de olumlu varsayımlarda bulundu. Rapora nazaran, Coingecko datalarına nazaran şu anda 292,8 milyar dolar olan Ethereum’un piyasa kıymeti, önümüzdeki on yılda 20 trilyon doları aşacak. ARK Investment, Ethereum piyasa kıymetinin 2030’da 20 trilyon doları aşacağını varsayım ederken, bir ünite ETH 168.000 dolar civarında satabilir. Raporda şunlar yazıyor:

Araştırmamıza nazaran, Ethereum birçok klâsik finansal hizmetin yerini alabilir ve lokal tokeni Ether, global para olarak rekabet edebilir. Finansal hizmetler zincirleme hareket ettikçe, merkezi olmayan ağların mevcut finansal aracılardan hisse alması mümkündür. Bu değişimden yararlananlar, temel protokol olan Ethereum ve Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan uygulamalar olan DeFi’yi içeriyor. DeFi’de tercih edilen teminat ve NFT pazaryerlerinde hesap ünitesi olan Ether (ETH), global M2’de 123 trilyon doların bir kısmını ele geçirme potansiyeline sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.