Alt Coin

Ünlü Yönetici, 2022’de Büyük İsim Yapacak 3 Altcoin’i Duyurdu!

Bir kripto araştırma firmasının 24 yaşındaki kurucusu, 2022’deki en büyük piyasa olayına yol açabilecek 3 altcoin tokenini paylaşıyor. Jack Niewold, altcoin araştırma şirketi Crypto Pragmatist’in kurucusu. Niewold, stratejisinin süratle yükselebilecek nakit akışı sağlayan altcoinleri belirlemek olduğunu söylüyor. 2022’de kriptoyu şekillendirmesi en olası olan ve isim yapacak 3 tokeni paylaşıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

3 altcoin projesi paylaştı

Bitcoin 3 Ocak’ta yeni bir rekor hash oranı yakalarken, en büyük kripto para ünitesi etrafındaki yatırımcı hissiyatı düşüş eğilimine girdi. Fakat tüm kripto varlıkları yeni yıla olumsuz bir notla başlamadı. Salı günü CoinMarketCap bilgilerine nazaran, piyasa bedeline nazaran en büyük 100 kripto para ünitesi ortasındaki coinlerin geçen hafta üçte birinden fazlası yükselirken, tıpkı devirde Bitcoin %4’ün üzerinde düştü. Kimi kripto yatırımcıları, altcoinlerin Bitcoin’e karşı üstün performansının, farklı teknolojiler ve güçlü temel kıymetler tarafından desteklenen tokenlerin yepyeni kripto para ünitesinden ayrıldığının bir işareti olduğunu savundu.

Kişisel yatırımcılar için kurumsal seviyede altcoin araştırması sağlamayı amaçlayan Crypto Pragmatist’in kurucusu Jack Niewold, “Bence bu, kripto yatırımcısı olmak için nitekim heyecan verici bir vakit manasına geliyor” dedi. 24 yaşındaki yönetici, Bitcoin ve Ethereum’a birinci olarak 2017’de girdi, fakat altcoin endekslerinin tahlili, daha küçük kripto para ünitelerinde daha fazla getiri potansiyeli olduğunu fark etmesine yardımcı oldu. Bitcoin’in geçen yılki %60’lık getirisi, büyük klâsik varlıklarınkini geride bırakırken, geçen yıl %7,874, %3,020 ve %13,075 artan  SOL, AVAX ve LUNA’ya kıyasla sönük kaldı.

Nakit akışı sağlayan altcoinler nasıl belirlenir?

Niewold, Twitter üzere toplumsal medya platformunda ivme kazandıran projeler hakkında bilgi arıyor. Ayrıyeten, piyasa bedelinde yükselen yahut piyasaya karşı hareket eden kripto para ünitelerini de takip ediyor. Bir dizi potansiyel kapalı “mücevher/gems” tanımlandıktan sonra, kilitli toplam kıymet üzere kripto-yerel metriklerin bir kombinasyonunu ve bunları tahlil etmek için fiyat-kazanç dahil olmak üzere klasik finansal metrikleri uygular. Erken inceleme sürecinden sonra, bilgi merkezli tahlile dayanarak bir tokenin pahasının düşük olduğu sonucuna varamazsa, projenin teknik incelemesini okuyacak, uyuşmazlık kanallarını denetim edecek ve sorular soracaktır. Niewold, temel olarak blockchainde yürütülen işletmelerin tokenleri olan nakit akışı sağlayan altcoinlere odaklandı. Bu projelerin nakit akışlarını token sahiplerine geri alımlar yoluyla dağıtabileceğini açıklıyor. Nakit akışlarını başka kripto para üniteleri biçiminde ödeyen protokoller de var.

Radarındaki 3 altcoin

Niewold’un görüşüne nazaran, kripto piyasası 2022’de düşüş ve yükseliş görünümlerine bölünmüş durumda. Böylesine bilinmeyen bir piyasa yerinde, kriptodaki anlatıları takip etmenin makul ticker’ları takip etmekten daha yararlı olduğunu düşünüyor. Bu yıl kriptoyu şekillendirebilecek anlatılardan biri, DeFi protokollerinin takip etmesi yahut likidite için savaşması nedeniyle likiditenin artması. Bu, son vakitlerde “Curve Wars” olarak isimlendirilen şeyde zati oynuyor. Curve Finance, CRV tokenini yönetişim tokeni olarak sunar; bu, tokenin oy hakları verdiği manasına geliyor. DeFi protokolleri, oylamayı lehlerine çevirmek için CRV tokenlerini biriktirmek için yarışırken, bu, CoinGecko bilgilerine nazaran geçen ay %68 yükselen CRV tokeni üzerinde satın alma baskısı yarattı.

Bu anlatı ile bağlı öteki tokenler ortasında Redacted Cartel (BTRFLY) ve Convex Finance (CVX) bulunuyor. Delphi Digital’e nazaran, Curve’ün toplam pahasının %85’inin Convex üzerinden yönlendirilip stake edilmesiyle Convex Finance, Curve’ün likidite teşvikleri üzerinde en fazla tesire sahip. Bu yıl piyasayı şekillendiren bir diğer anlatı, Ethereum’un ikinci katman ağlarındaki potansiyel patlama. Birinci katman protokolleri, Bitcoin, Ethereum ve Solana üzere temel blockchain atıfta bulunurken, ikinci katman ağları, ölçeklenebilirliklerini ve verimliliklerini artırmak için çoklukla birinci katman blockchainleriyle birleştirilebilen üçüncü taraf entegrasyonlardır. Niewold, “2021, Solana, AVAX ve Terra’nın kalktığını gördüğümüz katmanların yılıydı. Bence 2022, Ethereum’un direndiği yıl olabilir” diyor.

Aslında, birçok Ethereum meraklısı, ikinci katman ağları etrafında ivmeyi sürdürmek için kripto Twitter’da “L222” hashtagini kullanmaya başladı, fakat Arbitrum, Optimism ve Zksync üzere en büyük ikinci katman ağlarında şimdi mahallî tokenler yok. Traderlar, bu ağların bir noktada ödül olarak erken kullanıcıların cüzdanlarına tokenleri airdroplayacağını kestirim ediyor, lakin bunun garantisi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.