Bitcoin

Ünlü Yönetici: Bu Altcoin, Bitcoin’i Yenip Kral Olacak!

Üniversiteyi eğitimini boş veren 20 yaşındaki bir kripto para piyasası yapıcısı neden “kral kripto para birimi” olarak Bitcoin‘in yerine öncü altcoin Ethereum’u gördüğünü özetliyor. Matthew Tweed, kripto şirketini Londra’nın dışındaki banliyölerdeki ebeveynlerinin konutundan yönetiyor. 20 yaşındaki Tweed, kripto hakkında yaptığı konuşmaların “yaklaşık %90’ının” Reddit’te gerçekleştiğini söyledi. Tweed, teknolojik avantajları nedeniyle sonunda Bitcoin’in yerini alacağını düşündüğü Ether’i destekliyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Öncü altcoin kriptonun da hükümdarı olacak

Matthew Tweed, kripto para ünitesiyle ilgili birinci bedelli dersini altı yıl evvel, şimdi 14 yaşındayken öğrendi. Tweed, “Kriptoya yatırım yapmaya başladım zira çevrimiçi pazarlar için olması gereken farklı bir token buldum ve bundan Bitcoin’e geçtim” dedi. Yönetici “Projenin ismini hatırlayamıyorum lakin bu bana çok sayıda olağanüstü projenin olduğunu, lakin birçok projenin sonuç vermediğini gösterdi” diye devam etti. Tweed artık şirketi Pine Financial’ı Londra’dan 25 dakika uzaklıktaki orta büyüklükte bir banliyö kasabası olan Woking’deki aile konutundan yönetiyor. Kripto para süreçlerinin bu alanında %100 yıllık karların mümkün olduğuna inanıyor.

Düşük gecikmeli yahut piyasa yapan ticaret, karlılığı artırmak için algoritmik süreçlerin kullanılması manasına gelir. Tweed’in botları, Deribit üzere kripto borsalarında süreç gerçekleştiriyor. Tweed, “Arkamda sekiz figür olmadan piyasa oluşturma alanına girmeyi başardım, lakin çok erişilebilir değil” dedi. Teşebbüsçü ayrıyeten rekabetçi olmak için çok vakit harcamanız gerektiğine inanıyor. Tweed, Reddit‘te bu vaktin değerli bir ölçüsünü harcadı. Piyasa yapan süreçlerdeki birinci kırılmasının, toplumsal ağ sitesinde öteki bir kullanıcıyla etkileşimden geldiğini söyledi. Tweed, nicel ticarete ve otomatik stratejilere odaklanan 1,2 milyon kullanıcılı bir Reddit forumuna atıfta bulunarak mevzu ile ilgili şunları söyledi:

2018’in sonunda düşük gecikmeli ticarete girdim. Bu, Reddit’te tanıştığım birinden geldi – dürüst olmak gerekirse, yaptıklarımın %90’ı ve tanıştığım beşerler, algo-ticaretin çeşitli alt redditlerinden geldi. Çalışmalarımın birden fazla için sıklıkla r/algotrading yapıyorum. Makul alt dizinler uygun, lakin r/kripto para ünitesi üzere yerlerde çok yeterli içerik yok, bu yüzden zar güç bakıyorum.

Üniversite eğitimi alımlı gelmedi

Tweed, sınıf arkadaşları üniversiteye başvurmaya başlarken, algoritmik süreçlerde bir mesleğe başladı. Onun için, kripto para ticaretindeki başarısı göz önüne alındığında, resmi bir eğitimin cazipliği sonluydu. En çok hangi kriptoları sevdiği konusunda Tweed, Ethereum ağının üstün teknolojik yeteneklerinin Ether tokeninin Bitcoin’i geçmesini sağlayacağına inandığını söyledi. Mevzuya ait şöyle dedi:

Ethereum çok daha ölçeklenebilir olacak – bu, çok daha güzel uygulamalar yapabilmenin yolunu açmalı, böylelikle uygun bir akıllı mukavele tabanlı merkezi olmayan sisteme sahip olabilirsiniz. Bitcoin’in üzerine asla akıllı borsalar kuramazsınız – bunun için bir platform yok. Uzun vadede, öncü altcoin Ethereumun kral kripto para ünitesi olma talihinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Ether bu yıl dalgalı bir seyir izledi “Londra hard fork” yükseltmesinin uygulanmasından bu yana yaklaşık %10 artışla 3.140 dolara yükseldi. Tweed’a nazaran Ethereum 2.0, kripto alanında ölçeklenebilirlik için olağanüstü olacak. Ayrıyeten, birçok akıllı mukavele platformu, Ethereum’dan daha yeterli ölçeklendiğini argüman etse de, ekseriyetle çok derecede merkezidirler yahut kriptonun emelini bozan öteki temel takaslar yapıyorlar görüşünü savundu. Bununla birlikte, nispi bir yabancı olarak kendi başarısına karşın, Tweed yatırımcıların kendilerini kripto para ünitesi alanına atmadan evvel dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Teşebbüsçü mevzuya ait şöyle konuştu:

Kripto para ünitesi epey küçük ve uzmanlık gerektirir. Kişisel yatırımcıların para kaybetmelerinin birçok yolu var. Düzenleyicilerin bölüm hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor, lakin genel olarak, kişisel yatırımcıları korumak için borsa düzenlemesi, risk açıklamaları ve eğitimden yanayım.

Tweed, kişisel yatırımcıların daha sıkı düzenlemeler olmadan potansiyel olarak para kaybedebilecekleri bir alan örneği olarak, epey değişken Dogecoin üzere “sh*tcoin”lere işaret etti. Tweed, “[Sh*tcoin’ler] eğlenceli ve onları izlemekten zevk alıyorum lakin onlara yatırım yapmam ya da tutmam. Fiyat kısa vadede yükselebilir, fakat uzun vadede artması için hiçbir sebep yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.