Alt Coin

Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık

Üst seviye bir grafik uzmanı, yatırımcıların Meta’ya odaklanarak piyasada ‘dev bir fili kaçırdıklarını’ söylüyor. Yatırımcıların dalgalı bir piyasada nasıl kolay para kazanabileceğini ve yatırımlık dediği 3 altcoin projesini paylaşıyor. Uzmanın paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

JC Parets: En sevdiğim teknik gösterge, fiyat

Önde gelen bir piyasa teknisyeni ve AllStarCharts.com’un kurucusu JC Parets’e nazaran, yatırımcılar evvelden işe yarayan projelere odaklanırken önlerinde yürüyen dev fili kaçırıyorlar. Parets, 5 Şubat’taki ‘Behind The Markets’ podcast kısmında yatırımcıların daha değişken bir piyasa ortamında fırsatları yakalamak için teknikleri nasıl kullanabileceğini tartışıyor.

JC Parets, odadaki ‘dev filin’ güç bölümü olduğunu söylüyor. Geçen yılın en yeterli performans gösteren trade’lerinden biri oldu ve sadece 2021 boyunca %53 getiri sağladı. Fakat Parets’e nazaran, yatırımcılar daima olarak piyasa ortamını tanımadan ‘iki yıl evvel para kazanan’ isimlere döndüklerinden ve faiz oranlarının artmasıyla ortamın artık çok farklı olmasından ötürü bu trade hala yürütülebilir. Uzman, şu yorumu yapıyor:

Büyüme yatırımcıları, bir ay evvel bana gücün çok arttığını ve çok satın alındığını söylüyorlardı. Bu bir ay önceydi, güç stokları bugüne kadar %25 arttı.

Bir piyasa teknisyeni olarak JC Parets, fırsatlara işaret eden, bilhassa fiyata odaklanarak kalıpları ve eğilimleri bulmak için grafiklerden yararlanıyor. Ağustos ayında verdiği bir röportajda, “En sevdiğim teknik göstergeye gelince: fiyat” diyor. Bu, karşılığını veren bir strateji. Örneğin, JC Parets, tokenin %92’den fazla arttığı bir ralli öncesinde Cardano (ADA) için boğa kestirimi yaptı.

Uzman, ham petrol 84 doların üzerinde ve 10 yıllık ABD Hazine faizi %1,70’in üzerinde kalırsa, güç payları almaya, petrol almaya ve tahvil satmaya devam etmeyi tavsiye ediyor “Hayatımı ‘eğer o zaman’ tabirlerine nazaran yaşıyorum’ diyen JC Parets, şu açıklamayı yapıyor:

Tekrar ayarlıyorsunuz ve ‘vay be, şayet (önceki seviyeleri) kırarsak, o vakit bu eğilimin en azından şimdilik sona ermiş olma ihtimali var. Ve bu düzeylerin hiçbirini asla kırmadık. 10 yıllıklar 1,70’te tutundu ve petrol 84 dolarda hoş bir biçimde tutuldu ve yükselişe geçiyorlar.

Uzmana nazaran, bu devam ederse, yatırımcılar öteki bir emtia harika döngüsüyle karşı karşıya kalabilirler. JC Parets, “Ve bu şeyler hakkında bildiğimiz şey, birkaç ay yahut birkaç yıl sürmedikleri. On yıl dayanırlar” yorumunu yapıyor.

Uzmana nazaran, satım opsiyonlarından para kazanmanın yolu

JC Parets’e nazaran, petrol ve gaz pay senetleri üzerinde bahis oynamaya pek istekli olmayan yatırımcılar için bir öteki büyük fırsat da volatilite satışları. “Bunu yapmanın kolay bir yolu, satım opsiyonları yazmaktır”, diyen uzman, oynaklığın satılacağı uygun vakitleri belirlemek için trader hassaslığını kullanıyor. T JC Parets, traderların piyasanın ‘zor’ olduğunu yahut ‘kıyıldığını’ söylediği vaktin, opsiyon yazmak için ülkü olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

Bütün bu traderlar parçalanıp piyasaya bağışta bulunuyor. Bu trade’in öbür tarafında bu bağışları toplayan biri var ve biz de mümkün olduğunca o öteki kişi olmaya çalışıyoruz.

Yatırımcılar, opsiyonları yazarak pay senedinin ya yükseleceğini ya da yatay olarak süreç göreceğine bahse girerler. “Bu durumlardan rastgele birinde sonunda kazanırsınız” diyen JC Parets, hayatınızı değiştirecek süreçler olmadığını, lakin sabit ölçüde risk içeren çok yüksek olasılıklı süreçler olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten bu stratejiyi kullanan yalnızca JC Parets değil. Yatırım bankası UBS de kısa mühlet evvel opsiyonları kullanarak piyasa oynaklığından para kazanmanın iki yolunu ortaya koydu. Uzman, şunları söylüyor:

Yatırımcılar olarak kaldırıma gidip o banknotları almak ya da rahat bırakmak bizim elimizde.

Uzmanın yükselişe geçebileceğini düşündüğü altcoin projeleri

JC Parets, Bitcoin 41.000 doların üzerine çıkarken altcoin piyasasına da bakıyor. Uzmana nazaran, 41.000 doların altında, Bitcoin’de long tarafta konuşacak bir şey yok, 41.000 doların üzerinde tutunursa, kripto alanı için daha olumlu ve yapan bir şey olamaz. Uzman, Bitcoin’in bu düzeylerde kalması durumunda büyük yükselişe geçebileceğini düşündüğü üç altcoin fırsatının altını çiziyor:

1. Terra (LUNA)

Bitcoin 41.000 doların üzerindeyse ve Terra’nın tokeni 53 doların üzerindeyse JC Parets, Terra’ya sahip olmanızı öneriyor. Uzman, “Terra’nın 30 günün en yüksek düzeyi olan 87,80 dolara atıfta bulunarak, ’80’lerin en düşük düzeylerinde %60 daha yüksek bir amacım var” diyor.

2. Cosmos (ATOM)

JC Parets, “Cosmos’ta 45 doların üzerinde bir koparma satın almayı çok isterim” diyor. Comsos’un tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 44,70 dolar. Uzman, kilit seviyesine ulaşmak için %41 oranında artması gerektiğini belirtiyor, fakat o noktaya ulaşırsa, bunun muazzam bir trade olmasını bekliyor.

3. Fantom (FTM)

“Fantom’da 2 doların üzerindeysek, bundan nefret etmiyorum” diyen JC Parets, “Sanırım yeniden %50 ila %60’lık hisseniz var” yorumunu yapıyor ve şu değerlendirmeyi ekliyor:

Bence orada fırsatlar var, biliyorsun. Ancak bence her şey 41.000 doların üzerinde Bitcoin’e düşüyor. Bence 41.000 doların üzerinde Bitcoin almanın anahtarı bu. Orada çok daha fazla fırsat bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.