Bitcoin

Üst Seviye Yönetici: Bitcoin Yasağı, Bu Altcoin İçin Felaket!

Ripple şirketinin baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Bitcoin yasağının Ripple için “felaket” alacağını söyledi. Şirket yöneticilerinin Bitcoin madenciliğini eleştirmesi ve üstün teknoloji olarak XRP’yi önermesi topluluğun reaksiyonunu almıştı. Son açıklamalarda Schwartz, yasakların başkan altcoin projesini de tüketebileceğini tez ediyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Sonuçlar önder altcoin projesine yansıyabilir

Schwartz, SEC tarafından kayıtlı olmayan menkul değer olarak sınıflandırılan Ethereum’un da oyuna dahil edildiğini düşünüyor. Üst seviye yöneticinin 16 Ocak tarihli tweet’i, Castle Island Ventures’tan Nic Carte tarafından, Ripple şirketini etkin olarak en büyük iki kripto para ünitesini baltalamaya çalışmakla suçladığı bir bahse karşılık olarak geldi. Tartışmalar, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’nin Bitcoin güç kullanımını “kusurlu” olarak tasvir etmesine dayanıyor. Garlinghouse, 2021’n Nisan ayında, XRP’nin önder kriptodan 100.000 kat daha verimli olduğunu belirtmişti. Topluluğun yansısıyla karşılaştıktan sonra Bitcoin’i yasaklamayı savunmadığını açıkladı.

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin konusunda çok daha agresif bir tavır sergiledi. Eylül 2021’de, düzenleyicileri Bitcoin madencilerini cezalandırmaya çağırdı ve Ethereum üzere PoS’a geçişi tavsiye etti. Aralık ayında, topluluktan reaksiyon alan bir blog yazısında, büyük ABD madencilik şirketlerinin son derece muhtemel olmayan kod değişikliğinden nasıl yararlanabileceğini açıkladı.

“Teknolojileri yetersiz”

David Schwartz, PoW algoritmasını “teknolojik bir çıkmaz sokak” olarak nitelendirerek tenkitleri üzerine çekiyor. Ayrıyeten Bitcoin’in merkezi ve %51 saldırısına karşı savunmasız olduğunu savundu. Düzenleyici cephede, Ripple’ın (XRP) SEC tarafından kayıt dışı satışlar nedeniyle dava edilmesiyle, şirket avukatları hem Bitcoin hem de Ethereum’u maksat aldı. Garlinghouse, Ethereum’un haksız muamele nedeniyle XRP’yi geçebildiğini sav etti. Ripple, yakından izlenen davanın tahlilinin düzenleyici netlik sağlayabileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.