Bitcoin

Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor!

Altın piyasası konsolidasyon periyodunu sonlandırıyor üzere görünüyor. Bir teknik analiste nazaran, altın fiyatları, 2.000 doların üzerinde yeni rekor düzeyler test etmenin eşiğinde bulunuyor. Moor Analytics’in yaratıcısı Michael Moor’un, altın, gümüş ve Bitcoin fiyat tahlillerini ve iddialarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Altın fiyatları için 2020’nin doruğundan daha yüksek fiyatlar görebiliriz”

Usta analist Michael Moor, yakın tarihli bir röportajda, altının aylık uzun fiyat hareketini makro ayı konsolidasyonu devri olarak nitelendiriyor. Altın piyasasının aşağı istikametli bir hareket daha görebileceğini, lakin nihayetinde yükselmeye hazır olduğunu da kelamlarına ekliyor.

Analistin yorumları, altın fiyatlarının iki ayın en yüksek düzeyine yükselmesi ve kritik direnci 1.850 dolarda test etmesiyle geldi. Michael Moor, fiyatların tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine geri dönüşünü doğrulamak için 1.866 doların üzerinde bir kırılma aradığını belirtiyor:

Başlangıçtaki direnç düzeyimi zorlayabilirsem, o vakit bunun üzerinde âlâ bir penetrasyon ararım. Nihayetinde, bir kırılma ile 2020’nin en yüksek düzeylerinden çok daha yüksek fiyatlar görebileceğimizi düşünüyorum.

Aşağı istikamette, Michael Moor birinci takviyesi 1.748,60 dolarda gördüğünü söylüyor. Gümüş fiyatlarına da bakan analist, altına emsal olduğunu tabir ediyor. Analiste nazaran, gümüş sağlam bir temel oluşturuyor ve 24,43 doların üzerinde daima bir kırılma yeni bir kırılma hareketine işaret edebilir:

İçgüdülerime nazaran, gümüş sağlam bir tabana sahip olsa da, üst istikamette büsbütün yeni bir etap yaratmadan evvel büyük bir konsolidasyonda kalıyor.

“Bitcoin, parlaklığının bir kısmını yine kazanabilir”

Geçen hafta, fiyatların 24,50 doların üzerinde iki ayın en yüksek düzeyine çıkmasıyla gümüş kıymetli bir yükseliş ivmesi gördü. Fakat piyasa bu kazanımları elinde tutamadı. Michael Moor, 2022 yılına kadar altın ve gümüş konusunda optimist olsa da, piyasa ivme kaybetmeye devam ederken Bitcoin fiyatlarının uğraş etmesini bekliyor.

Bitcoin 2021’de değerli atılımlar görürken, dijital para ünitesi 2008’de piyasaya sürülmesinden bu yana yıla en makûs başlangıcını yaşıyor. Tüm kripto para piyasası, piyasa pahasının 1 trilyon dolar düştüğünü gördü. Bitcoin şu anda Kasım ayındaki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %50’den fazla düştü. Michael Moor, Bitcoin için kumdaki birinci çizgisinin 37.000 dolar olduğunu söylüyor. Analist, şu iddiada bulunuyor:

Piyasa bu dayanağı koruyabilirse, parlaklığının bir kısmını tekrar kazanma bahtına sahip olabilir. Lakin bu düzeyin tutunamaması halinde fiyatlar çok daha aşağılara inecek. Şu anda bulunduğumuz yer ile evvelki tepe ortasında ayı eğilimi var ve bu, aşağıda bir başarısızlık göreceğimizi gösteriyor. Fiyatlar 37.000’in kıymetli ölçüde altına düşmeye başlarsa, Bitcoin’in başı daha fazla belada olacak. Muhtemelen 28.000 yahut altına gerçek geri dönecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.