Bitcoin

Usta Analist, Şubat İçin Seçtiği 4 Altcoin’i Paylaştı!

Kripto analistleri Lark Davis, Şubat ayında dikkatleri üzerine çekeceğini düşündüğü beş kripto paranın altını çiziyor. Farklı kripto para üniteleri, daldaki yazgılarını belirleyen çeşitli hareketler ve gelişmeler görüyor. İşte Crypto YouTuber Lark Davis’in bu ay büyük potansiyele sahip olduğunu düşündüğü altcoin projeleri. Analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Öncelik başkan kripto Bitcoin’in (BTC)

On-chain piyasa istihbarat firması Glassnode’dan alınan bilgilere dayanarak, borsalardaki Bitcoin istikrarı artık üç yılın en düşük düzeyine ulaştı. Lark Davis’e nazaran bu, panik satışından fazla uzun vadeli hodling için kripto para ünitesinin alımının arttığını gösteriyor. Cathie Wood’s Ark Invest, 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık BTC bedeline mahkum olan birçok kripto meraklısı ortasında yer alıyor.

Ek olarak, Bitcoin Arşivi’ne nazaran, Bitcoin ayarlı uyku hali akışı, dijital varlık her rekor düşük düzeye ulaştığında tarihî olarak güçlü sıçramalar gösteriyor. Daha da fazlası, geçen hafta, beş haftalık kalıcı bir düşüşün akabinde kurumsal kripto fonlarına girişlerin (19 milyon dolar) ikinci haftasını işaret ediyor. Bitcoin, 22 milyon dolarlık girişle Çoklu-Varlık-Fonlarından sonra kazanımlara öncülük etti.

Birinci beğenilen altcoin projesi Solana (SOL)

Solana artık, önümüzdeki dört ile beş hafta içinde piyasaya sürülecek yükseltmelerle geçmişteki performans problemlerini çözmek için çalışıyor. Kurucu ortak Anatoly Yakovenko, bu sıkıntılı noktaları çözmenin ağın geliştiricileri ve doğrulayıcıları için mevcut öncelik olduğunu vurguladı.

Haberlere nazaran, önde gelen NFT piyasası OpenSea, Solana’nın NFT’lerini desteklemeyi planlıyor. Analiste nazaran Solana, Ethereum’dan sonra en sağlam NFT ağlarından birine sahip ve ikincisine kıyasla nispeten daha ucuz gaz fiyatları avantajı bulunuyor. Analist, OpenSea’nin atılımının bu nedenle Solana NFT alanına büyük bir likidite getireceğini belirtiyor.

Öteki ekosistem gelişmeleri, ağdaki yeteneklerini genişletmek için Solana merkezli Phantom cüzdan tarafından toplanan son 109 milyon doları içeriyor. Önde gelen ABD borsası Coinbase, birinci sefer Solana tabanlı proje token’leri ORCA ve FIDA’yı listeleyerek, tüm ekosistem için ağ erişimini ve likiditeyi artırdı.

Analiste nazaran potansiyele sahip öbür altcoin projeleri

BreederDAO

Lark Davis, kuruluşun tokeni şimdi trade’e başlamamasına karşın, BreederDAO’nun sunduğu kullanım durumları nedeniyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Platform, NFT üretimini optimize ediyor ve play-to-earn NFT oyunlarının oyun içi varlıklarına erişimi artırıyor.

BreederDAO, dijital ekonomiyi güçlendirmenin yanı sıra bu tıp oyunlara zincirleme uzmanlık sunmayı da planlıyor. Şimdiye kadar platform 100.000’den fazla NFT sağladı ve ünlü Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity dahil 50’den fazla ortağı var. Kurumsal destekçileri ortasında önde gelen risk sermayedarları Andreesen Horowitz ve Delphi Digital bulunuyor.

Avalanche (AVAX)

Messari kripto bilgi tabanına nazaran, 2021 yılının 4. çeyreğinde Avalanche günlük ortalama 475 bin süreç (Ethereum’un yaklaşık yüzde 40’ı) gerçekleştirdi. Ağ ayrıyeten, yüzde +2.75 TVL baskınlığı ile birebir periyotta kilitli toplam pahada (TVL) en süratli büyüme oranını gördü. Analiste nazaran bu raporlar, bilhassa fiyata hassas yahut EVM uyumluluğunu sürdürmek isteyen projeler tarafından ağın süratle benimsendiğine işaret ediyor.

Avalanche, süreç fiyatlarından 700.000’den fazla AVAX tokenin yaktı. Analist, bunun deflasyon yetenekleri için bir artı olduğunu belirtiyor.

Trader Joe (JOE)

Avalanche tabanlı DeFi platformu Trader Joe, kısa mühlet evvel platformdaki “çiftlik ve çöplük” faaliyetlerini azaltmak için bir tokenomik revizyonu duyurdu.

Tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %70’in üzerinde düşüş olmasına karşın Lark Davis, Trader Joe’nun 24 saatlik süreç hacmi neredeyse piyasa kıymetine muadil olduğu için büyük ölçüde düşük bedelde olduğunu düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.