Kripto Haber

Uyum Platformu Sardalya, Fishy Crypto İşlemlerini Ortadan Kaldırmak için 19,5 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

Fintech’ler için bir dolandırıcılık ve uyumluluk platformu olan Sardine, Andreessen Horowitz (a16z), NYCA ve Experian Ventures’ı içeren bir Seri A turunda 19,5 milyon dolar topladı, şirket Perşembe günü duyurdu .

Sermaye, önümüzdeki aylarda agresif bir şekilde ürün geliştirme ve işe alım için kullanılacak.

Yatırım kapsamında a16z Genel Ortağı Angela Strange, Sardalya yönetim kuruluna katılacak.

San Francisco merkezli Sardine, kullanıcının kimliğine, cihazına ve davranış kalıplarına dayalı gerçek zamanlı bir dolandırıcılık puanı sağlamak için yapay zeka kullanır hesap oluşturma ve hesap finansmanı sırasında. Platform, her oturum açma, para yatırma ve çekme sırasında dolandırıcılığı kontrol eder.

Sardalya platformu artık kripto rampaları için anında banka ACH transferlerini ekleyerek geleneksel üç ila yedi günlük beklemeyi ortadan kaldırıyor Tüketicilerin fonlarına erişmeleri için bir süre. Sardalya, ACH işlemlerinin dolandırıcılık, mevzuata uygunluk ve meşru risklerini üstlenir.

Sardine geçen baharda piyasaya sürüldü ve o zamandan beri neobank Brex, kripto borsaları FTX ve Bakkt ve kripto platformları dahil olmak üzere 50’den fazla müşteriye ulaştı ve Şeker Dijital.

Sardine CEO’su Çorbalar Ranjan daha önce Coinbase’de gerçek bilim ve risk yönetiyordu. Sardalya ekibi ayrıca Google Hisse, Revolut, Bolt ve PayPal’ın deneyimli isimlerini de içeriyor.

“Ödeme bileşeni olan her şirket aynı sorunla karşı karşıyadır: Müşterinin sizin hesabınıza para transfer etmesi arasındaki ivmeyi öldüren bekleme süresi platformu ve bu parayı işlem yapmak için hizmetinizde gerçekten ne zaman kullanabileceklerini,” dedi a16z’den Angela Strange basın açıklamasında. “Sardalya, finansal işlemlerin herkesin iyiliği için hareket etmesini sağlamak için bu sorunu çözüyor. Her şirketin hızla bir fintech şirketi haline geldiğini düşündüğünüzde, değer önerisi daha da netleşiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.