Alt Coin

Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Uygun Alternatif!

Bitcoin (BTC) fiyatının tekrar 42 bin dolara yönelmesiyle birtakım analistler varsayımlarında haklı çıktı. Uzman kripto analisti Christopher Liew ise Bitcoin’den daha yüksek getiri potansiyellerine sahip olabilecek 3 altcoin projesini tartışıyor. Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) inceleyeceğimiz altcoin’ler olacak…

Ethereum 2.0 neredeyse hazır

Birçok kripto para uzmanı, ETH’nin BTC’den daha yeterli bir fiyat potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Ethereum Blockchain, piyasadaki en kapsamlı altcoin projelerinden biri ve Ethereum 2.0 güncellemesi, kripto para ünitesinin güçlenmesine yardımcı olabilir. ETH 2.0 ile birlikte süreç maliyetleri düşeceğinden, değişiklik ETH yatırımcıları tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Ayrıyeten, PoW madenciliği yerine staking ile konvansiyonel madencilik düzeneği modasına geçilecek. Kripto uzmanlarına nazaran, Ethereum ağı, NFT’ler platformda ticaret yapmasına müsaade verdiği için daha uyarlanabilir hale geliyor.

Süratle büyüyen altcoin projesi: Cardano (ADA)

Cardano, birtakım kripto boğaları tarafından tavsiye ediliyor zira açık kaynaklı Blockchain gelecek vaat ediyor. Geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturabilir ve platformunda Ethereum ile karşılaştırılabilir akıllı kontratlar uygulayabilir. Sonuç olarak, süratle gelişen Cardano, Ethereum’un ana rakibi olarak kabul ediliyor. Cardano’nun 2021’deki tüm getirisi %622.3 oldu ve şu anda 1.06 dolardan süreç görüyor.

Ripple (XRP)

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2020’de açtığı dava olumsuz fiyat tesirine neden olmasıydı, Ripple şimdiye kadar büyük bir piyasa hissesine sahip olabilirdi. Bir ödeme ve değişim ağı olan RippleNet, firma tarafından yönetiliyor. XRP, ağın daha süratli ve daha ucuz para transferlerine müsaade veren ulusal token’dir. Evvelki yollarla karşılaştırıldığında, hudut ötesi ödemeler de süratlidir. Analitik firmaları, 8 Şubat 2022’de XRP’nin piyasa kıymetinin 40 milyar doları aştığını ve Cardano’yu geçtiğini duyurdu. Şu anda dünyanın altıncı en büyük kripto para ünitesi. Fiyatı 0.8229 dolara yükseldi ve kimi analistler, mahkeme kısa mühlet içinde Ripple’ın lehine karar verirse XRP’nin pahasının fırlayabileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Ripple-SEC davasından son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.