Bitcoin

Uzman: Bu 5 Altcoin Yatırımlık! Bitcoin’den Büyük Olabilir

Emekli milyonerlerle çalışan ve Bitcoin‘in 90.000 dolara yükseleceğini kestirim eden bir mali danışman, kurumlar kriptoyu benimserken satın alınacak 5 altcoin hakkında konuştu. Boğalar ve ayılar, Bitcoin’in kullanım durumları ve kıymeti konusunda keskin bir formda bölünmüş durumda. Lakin Craig Kirsner’e nazaran Bitcoin yıl sonuna kadar 90.000 dolara ulaşacak. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Yatırım için 5 altcoin projesi

Florida merkezli Stuart Estate Planning Wealth Advisors’ın emeklilik planlama hizmetleri lideri Craig Kirsner, emeklilik fonlarının kıymetlendirilmesine yardım etmekle çok meşgul. Uzman en büyük kripto para ünitesinin savunucusu. Kirsner, bir iletisinde “Bitcoin’in bu yılın sonunda muhtemelen 90.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Sonlu bir ölçüsü var ve bu hakikaten büyüyen bir teknoloji” diyor. Kirsner, yükseliş inançlarında yalnız olmaktan çok uzak. Teşebbüsçü David Gokhshtein, Bitcoin’in yakında 85.000 dolara ulaşacağını iddia etti. ARK Invest’in kurucu ortağı Cathie Wood, yepyeni kripto para ünitesinin 500.000 dolara yükselmesi beklentisinde bulundu.

Büyük paraya sahip kurumsal yatırımcılar, dijital varlıkları niş, yutturmaca, güdümlü bir spekülatif balondan öteki bir şey olarak görmemişlerdi. Lakin yıllar sonra kripto para ünitelerini giderek daha fazla kucaklıyorlar. Kirsner, bu eğilimin devam etmesini ve kriptolar görmezden gelinemeyecek kadar büyük hale geldikçe daha fazla şirketin piyasaya atlamasını beklediğini söyledi. Ona nazaran, kripto için durum kolay: Birinci olarak, yavaş, verimsiz ve fiyatlarla dolu olduğu için sonların ötesine para göndermek bir baş ağrısı. İkincisi, eleştirmenler merkez bankalarının para arzını sorumsuzca genişlettiğini ve dizginlenemez güçlerinin onları güvenilmez kıldığını söylüyor. Los CEO’su Eric Schiffer, “Merkez bankalarının kredibilitelerini kaybettikleri için artık düzeltemeyecekleri bir finansal Armagedon’a karşı bir çeşit tedbir alınması gerektiğine inananlar var” dedi.

Bitcoin üzere dijital para üniteleri, para ünitesi dönüştürme fiyatları yahut hükümet yahut banka üzere merkezi bir otoritenin nezareti olmadan süratli ve meselesiz bir biçimde para transfer etmeyi vaat ediyor. Alıcılar ve satıcılar, isimler yahut toplumsal güvenlik numaraları yerine dijital şifreleme anahtarlarıyla anonim olarak bağlanır ve süreçler, blockchain ismi verilen halka açık bir defter aracılığıyla doğrulanır. Lakin Bitcoin, hem kullanım durumları hem de bedeli açısından bir Rorschach testidir. Kimileri onu büsbütün “dijital altın” olarak görüyor. Arzının 21 milyon ile sonlandırıldığı göz önüne alındığında, bir bedel deposu ve bir enflasyon riskinden korunma fonksiyonu gören inançlı bir liman emtia. El Salvador ulusu da dahil olmak üzere başkaları, kuşkucular bu teoriye soğuk su atmış olsa da, günlük süreçler için umut vaat ettiğini düşünüyor.

Oppenheimer’da fintech ve özel finans alanında kıdemli bir pay senedi araştırma analisti olan Dominick Gabriele, bunun için değişken olmayan bir para ünitesi olması gerektiğini söyledi. Analist, “Mağazaya gidip yumurta ve ekmek almaya yetecek kadar paranız olduğunu söyleyemezsiniz. Mağazaya gidersiniz ve ansızın yapamazsınız zira BTC düştü” dedi. Kirsner, Bitcoin’in bedelinin hayli öznel olduğunu ve bu nedenle değerlendirilmesinin güç olduğunu söyledi.

Bitcoin ve kripto akranlarının internetten bu yana en büyük teknolojik ihtilali mi başlatacağı yoksa 1990’ların internet balonu üzere mi olacağı konusunda şiddetli tartışmalar sürüyor. Kirsner, hem kripto boğalarının hem de ayıların haklı olabileceğini belirtti. Kirsner, “Birçok şirketin başarısız olduğu, fakat birçoğunun hayli başarılı olduğu internetin birinci günleri gibi” diye yazdı ve ekledi: “Orada her biri farklı teknolojilere sahip 1000’den fazla farklı kripto para var ve hangisinin olacağını asla bilemezsiniz.” Kripto para ünitelerinin bu yılki ateşli rallileri onları ana akımda sağlamlaştırdı. Destekçi tabanı genişledi ve yeni ortaya çıkan alanda toplanan kripto paraların sayısı arttı. Bitcoin artık kentteki tek token değil; bir altcoin dalgası yahut Bitcoin olmayan kriptolar, bir dalgalanmadan bir tsunamiye dönüştü. Bitcoin’in yanı sıra Kirsner, bilhassa beş kripto para konusunda yükselişte.

ETH, ADA, LUNA ve SOL öne çıkıyor

ETH. Piyasa kıymeti: 415,9 milyar dolar. Analist öncü altcoin hakkında şöyle diyor:

Gelecekte piyasa kıymetinde muhtemelen Bitcoin’den daha büyük olacak. En çok geliştiriciye sahip, fakat hantal ve değerli. Lakin kripto dünyası onu seviyor zira her şeyi yapıyor ve her şey onun üzerine inşa edilebilir.

Cardano. Piyasa pahası: 82.8 milyar dolar. ADA hakkında uzman şöyle diyor:

Cardano, dört yıllık vaatlerin akabinde nihayet gerçekleşecek olan kripto para ünitesinin Rolls Royce’u ve beklendiği kadar büyük olacak. Çalışan bir eserden evvel doksan milyar dolar yatırım yapıldı ve Cardano, dünya için bir Ethereum meydan okuyucusu olacak. Cardano, birinci kuşak Bitcoin ve ikinci kuşak Ethereum ile üçüncü jenerasyon bir kripto olarak anılır. Cardano, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve sürdürülebilirliği geliştirmek için daha fazla kullanışlılık yaratan bir ptoje.

Voyager Token. Piyasa pahası: 651 milyon dolar. Analist, “Voyager, paha açısından en güzel platformlardan biri. Değişim platformu alanında katiyetle büyük bir oyuncu olacak. O platforma girmek için şimdi erken” sözlerini kullanıyor.

Terra. Piyasa kıymeti: 11.9 milyar dolar. Analist diyor ki:

Terra (LUNA) muhtemelen benim en sevdiğim paradır. Luna, DeFi, NFT’ler, borsalar için çalışan bir ekosistem. Her şeye sahip ve gerçek dünya benimsemesine sahip. Terra, kullanıcılara daha düşük fiyatlar, daha fazla istikrar, sorunsuzluk sağlayabilen bir blockchain protokolüdür. Luna grubu kripto alanında gördüğüm en akıllılardan biri ve ‘doğru’ tıp risk sermayedarları tarafından destekleniyor.

Solana. Piyasa bedeli: 58,2 milyar dolar. Analist, “SOL muhtemelen bir sonraki boğa koşusunda Ethereumu geçecek. Solana blockchain ölçeklenebilirliğini güzelleştirmeyi hedefliyor ve saniyede 50.000 süreci destekleyebileceğini argüman ediyor” sözünü kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.