Alt Coin

Uzman, Bu Altcoin’e Dikkat Çekti ve Yatırım Tavsiyelerini Paylaştı!

20 yıllık bir yatırım danışmanı, neden COVID‘den en çok etkilenen kesimlerde yükselişe geçtiğini paylaşıyor. “Nihayetinde sıfırda sona erecek” tokenlerden kaçınırken kriptoya nasıl yatırım yaptığını açıklıyor. Ona nazaran, “Daha zayıf oyuncular 2022 pazarının gücü olacak.” Ayrıntılar ve uzmanın dikkat çektiği altcoin projesi Kriptokoin.com’da.

Altcoin için ikazda bulundu

Kevin Philip, COVID tarafından zayıflamış dalların bu yıl büyük kazanımlar elde etmeye hazır olduğuna inanıyor. Ayrıyeten, Web3 uygulamalarının teknolojinin hakim olmasına müsaade vererek büyük bir ekonomik itici güç olacağını söylüyor. Philip, kripto riski elde etmek için “klasik” yatırım formüllerini nasıl kullanmayı planladığını paylaştı. COVID-19’un birinci vuruşlarında rekreasyon, seyahat, cümbüş ve misafirperverlik en büyük ekonomik kayıplara uğrayan kesimler ortasındaydı. Global danışmanlık firması McKinsey, hasarın kalıcı boyutu şimdi tam olarak anlaşılmasa da, en çok etkilenen bu bölümlerin 2019 GSYİH katkı düzeylerine geri dönmesinin beş yıldan fazla sürebileceğini kestirim ediyor.

Pandemi global olarak hala şiddetliyken, COVID’in zayıfladığı bu bölümlere yatırım yapmayı düşünmek bile biraz mantıksız görünebilir. Lakin finansal danışman Kevin Philip’in yatırımcılara 2022’de yapmasını önerdiği şey tam olarak bu. Hollywood ünlüleri de dahil olmak üzere yüksek net pahalı müşteriler için 8 milyar dolarlık varlıkları yöneten Los Angeles merkezli Bel Air Investment Advisors’ın bir ortağı olan Philip, “Gelecek yılki pazarın gücü daha zayıf oyuncular olacak” dedi. Philip’in görüşünün ardındaki temel itici güç, bu yıl dünya “normale dönerken” COVID’in art koltukta oturmaya başlayacağı görüşü.

Bugün piyasalardaki en büyük üç husus COVID-19, Federal Rezerv ve enflasyon olsa da, Philip nihayetinde bu faktörlerin ABD büyümesini engellemeyeceğine inanıyor. Tersine, 2022’deki ana temanın ABD iktisadının daima büyümesi ve dayanıklılığı olacağına inanıyor. Birincisi, Philip, tüketiciler daha fazla harcayarak ve daha fazla borç yükleyerek tasarruflarını azaltmaya başladıkça enflasyonun istikrar kazanmaya başlayacağı konusunda optimist. Makroekonomiyi kötüleştiren tedarik zinciri darboğazları tam olarak çözülmemiş olsa da, “önümüzdeki altı ay içinde gerilim muhtemelen kıymetli ölçüde azalacak” dedi.

COVID “kaybedenleri” anahtarı elinde tutuyor

Philip’e nazaran, 2022 sonu “günlük hayatımızı yönlendiren COVID’in sonu” manasına gelecek. Analist, “Piyasada bunun benim için manası, COVID periyodundan faydalanmayan pay senetlerinin yetişeceği bir halde olağana dönüş,” diye açıkladı. COVID “kaybedenlerini” “yeni kazananlar olmak” için çağırdı. Philip, konaklama sanayisini azalan pandemik baskılardan yarar sağlayacak bir dal olarak nitelendirerek, “COVID devrinden çıkarken, seyahat ve cümbüş için iştahın devam ettiğini göreceksiniz” dedi. Ayrıyeten, çalışanlar tekrar ofislerine gitmeye başladığında, güç stokları konusunda da optimist. Philip, son aylarda acil durum ihtarları ve faiz oranı eğrisini düzleştiren merkez bankası tedbirleri nedeniyle ziyan gördüğünü söylediği bankacılık kesimini de seviyor.

Analist, Fed’in para siyasetini sıkılaştırması ve faiz oranlarını yükseltmesiyle bankaların daha güçlü olacağına ve bunun da onlara “daha karlı bir dünya” sağlayacağına inanıyor. Son olarak, pandeminin yenilikleri ve gelişmeleri on yıla kadar “ileriye çekmek” için meskenden çalışma tedbirlerine güvenerek teknoloji bölümünün hakim olmaya devam edeceğini varsayım ediyor. Philip, bilhassa Web3’ün “gelecek yıllarda daha da artan bir ekonomik itici güç olacağını” söylüyor. Philip, büyüme stoklarının uzun vadede kıymet stoklarından daha güzel performans göstereceğine inanıyor. Lakin eskisinden “daha az hacimli” büyümelerin olacağına dikkat çekiyor. Ayrıyeten, büyük sermayeli şirketlere daha fazla maruz kalmanızı tavsiye ederek, yatırımcıları yaklaşan oran artışları ışığında küçük ve orta büyüklükteki (SMID) pay senetlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Philip, “SMID’ler artan faiz oranlarına karşı daha hassaslar zira büyümek için borç para almak zorunda kalıyorlar,” diye açıkladı. Philip, ABD‘de yüksek bedelli pay senetlerine dönmenin 2021’de kendisi için “büyük bir kazanç” olduğunu da kelamlarına ekledi.

Kriptolara ‘klasik’ yatırım uygulamak

Philip’in genel olarak teknoloji ve özel olarak Web3 konusundaki yükselişine karşın, kripto para ünitelerine yatırım yapma konusunda hala temkinli. Şüpheciliği, kriptoya sahip olmanın sadece bir tokenin “gerçekten başarılı bir ticaret ortamının çapası olması” durumunda manalı olduğuna inanıyor. Philip, tanınan altcoin Ethereum‘un piyasada bir standart haline gelen başarılı bir altcoin örneği olduğunu söyledi. İhtiyatlılığına karşın, Philip, daha “klasik yatırım sistemleriyle sizi açığa çıkaracak” olsa da, kripto pazarına girme niyetini argüman etti. Nike’ın son zamanlardaki büyük adımlarına işaret ederek, “Bence buna, halihazırda var olan ve kârlı olan, benzerleri bir Meta, Google yahut Nike olabilecek, halka açık, tanınmış şirketler aracılığıyla katılacağız” dedi. Philip, pay senetlerinin yanı sıra, kripto yatırımı elde etmek için “dikkatle seçilmiş” özel fonları kullanmayı planladığını da söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.