Alt Coin

Uzman İsim, 2022’de Yükselebilecek 5 NFT Coin’ini Duyurdu!

DeFi’ın yükselişinin akabinde NFT ve bu alana odaklı coin projeleri geldi ve dikkatleri üzerine çekti. Artık Ocak 2022’nin başında gerçekleşen en yüksek satış hacmiyle ön planda ve merkezde. Pekala, 2022’de hangi Blockchain oyununa göz atılabilir? Kripto uzmanı Alyssa Exposito açıkladı.

Uzman isme nazaran bu NFT coin, 2022’de yükselebilir

Uzman ismin dikkat çektiği birinci proje, DeFi Kingdoms oldu. DeFi Kingdoms, oyun içi “bahçelerin” gerçek ve mecazi token eşleşmelerini ve likidite havuzu madenciliğini temsil ettiği likidite havuzu yatırımı ile bir arada doğdu. Oyunda gösterildiği üzere, yatırımcılar çiçek açan bitkilerle dolu bir arsa içinde LP hisselerinin bir kısmına sahiptir. DeFi Kingdoms, bir oyna ve kazan modeli içindeki DeFi protokollerine büyüme kavramını ekleyerek, bir oyunu “oynamaya” farklı bir boyut getiriyor.

Harmony üzerine inşa edilen DeFi Kingdoms, ağda DappRadar listelerinde en üst sıralarda yer alan birinci proje oldu. Uzmana nazaran bu, son vakitlerde oyun içi utility token olan JEWEL’in yükselmesine bağlanabilir. Ayrıyeten, kullanıcılara stake yoluyla daha fazla JEWEL yapma fırsatı vermek için likidite madenciliği için kullanılır. Yazım sırasında JEWEL, yüzde 11.3’lük düşüş ile 17.51 dolardan süreç görüyor

İkinci sırada, Guild of Guardians yer alıyor

Uzmanın listesinde ikinci sırayı Guild of Guardians (GOG) alıyor. Guild of Guardians, 2022’de en çok beklenen blockchain oyunlarından biridir ve NFT’lere odaklanan Ethereum üzerine inşa edilmiş birinci ikinci katman tahlili olan ImmutableX üzerine kurulmuştur. Daha fazla erişim sağlamayı hedefleyen oyun, P2E mekaniğini modelleyen, oynaması fiyatsız bir taşınabilir rol yapma oyunu olarak çalışacak.

Axie Infinity üzere oyunlara misal formda, Guild of Guardians’ta oyun içi varlıklar takas edilebilir. Uzmana nazaran proje, NFT satışı ve yaklaşık 10 milyon dolarlık hacim yaratan token lansmanı ile birçok oyuncu ve yatırımcının ilgisini çekecek üzere görünüyor. Oyun içi tokenını 2021 yılının Ekim ayında piyasaya süren Guild of Guardians (GOG) tokenları, oyun içinde “mücevher” olarak bilinen ERC-20 tokenlarıdır. GOG, yazım sırasında 1.10 dolardan süreç görüyor.

Galaxy Fight Club da listede bulunuyor

Bir proof of picture (PFP) NFT alıp onu uzak bir galaksideki başka savaşçılarla savaşmak için bir avatar haline getirdiğinizi hayal edin. Galaxy Fight Club (GFC), 10.000 avatar koleksiyonundan, oyuncuların avatar koleksiyonlarıyla savaşabilecekleri birinci markalar ortası ve platformlar ortası PvP dövüş oyununa geçiş yapan bir Blockchain oyunudur. Birlikte çalışabilirliğe odaklanan GFC, özgün savaşçılarına eşsiz bir biçimde yüksek bedel verir, lakin öbür avatarların ödül kazanma fırsatı için savaşmasına müsaade verir.

Bir öbür NFT coin olan GCOIN de dikkat çekiyor

Uzmanın listesindeki dördüncü coin, GCOIN oluyor. Oyundaki her Galaxy Fighter günlük 5 ila 15 GCOIN üretiyor ve her savaşçı Ekim 2021’de GCOIN üretmeye başladı. Bir avcı uçağı satılırsa, yeni sahibi GCOIN’i devralır. Bu, ekosistemde kıymetlidir zira oyunculara oyun içi hareketler kazandırmak, silah yapmak, ganimet kutuları açmak ve ikinci jenerasyon savaşçıları eğitmek ve satmak için gereklidir.

Küçük aksaklıklarına karşın, 6 Ocak’ta PolkaStarter’da GCOIN için bir IDO planlandı ve cüzdan başına azamî 500 dolar tahsisat ile her biri 0,50 dolardan 4 milyon token satışa sunuldu.

CryptoBeasts, listenin sonunda yer alıyor

CryptoBeasts, özgün Zelda oyununun retro hissini ortaya çıkaran pikselli bir dijital sanat oyunudur. Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilen CryptoBeasts, bir ‘eşler ortası elektronik ender yumurta sistemi’dir. Bu 10.000 pikselli renkli yumurta, oyunun “Eggland” cihanında her sahibine bir arazi parseli verir ve bir merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) oyu alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.