Alt Coin

Uzmandan Altın ve Metaverse Tavsiyeleri: Bunlardan Alın!

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, piyasaya yönelik yeni yorumlarıyla gündeme geldi. Kurtoğlu, insanların elindeki araziyi asla satmaması gerektiğini belirtiyor. Ayrıyeten altın tavsiyesinde de bulunuyor. Lakin, metaverse üzere kimi şeylere asla yatırım yapılmaması gerektiğini argüman ediyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Uzmandan olumsuz kripto para ve metaverse yorumları: Altın ve topraktan vazgeçmeyelim

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, piyasaya ve yatırım araçlarına yönelik yeni görüşlerini aktardı. Bu sırada, 2021’in sonlarında Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ile ivme kazanan metaverse alanına da değindi. Kurtoğlu, insanların paralarını altına ve toprağa yatırması gerektiğini kaydederken metaverse’ten uzak durulmasını tavsiye ediyor.

Kurtoğlu, “Metaverse’ü insanlara kakalıyorlar,” diyerek Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Jeff Bezos üzere zenginlerin Hawaii’den toprak ve arazi satın aldığına dikkat çekiyor. Bu nedenle vatandaşlara, “İmkanınız varsa altın, toprak alın ve bunları ve arazini satmayın. Tarım toprakları bir işe yaramıyor diyerek satmayın,” sözlerini kullanıyor. Öte yandan devletlerin önlem aldığına işaret ederek kripto paraların hiçbirine para yatırılmaması gerektiğini belirten Kurtoğlu, “ben sağlamcıyım, toprak ve altından vazgeçmeyelim” diyor.

Metaverse epeyce yeni bir kavram ve pek çok insan, tarifi üzerinde muhakkak bir mutabakata varmış değil. Ayrıyeten elle tutulur bir şey olmadığından pek çok insanın başını karıştırıyor. Kurtoğlu ve birtakım isimler bu alan hakkında olumsuz düşünürken, diğer uzmanlar metaverse’ün gelecek olduğunu öne sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.