Alt Coin

Uzmanlar, 2022’de Satın Alınacak 5 Web 3.0 Coin’ini Açıkladı!

Web 3.0 tartışmaları, metaverse projelerinin 2021 son çeyrek performansı ve Elon Musk’un “geçici bir pazarlama modası” yakıştırmalarının akabinde Twitter’da çok tartışıldı. Bu yazıda, uzmanların 2022 seçimi 5 Web 3.0 coin projesini ve özelliklerini işliyoruz.

İşte uzmanların merceğinden 2022’de takip edilebilecek 5 Web 3.0 coin projesi

Birinci proje Polkadot (DOT), Blockchain’ler ortası “parachains” birlikte çalışabilirliğini sağlayarak ölçeklenebilirlikte yeni bir devir başlatan yeni jenerasyon bir Web3 platformudur. Polkadot, süratle büyüyen bir kitleye sahip ve uzmanlara nazaran onu daldaki en çok beklenen projelerden biri yapıyor.

BitTorrent, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i bulmasını isteyen web sitesidir. BTT, dünyanın en büyük merkezi olmayan belge paylaşım protokolünü temsil ediyor. Protokol ayrıyeten, her gün dünyanın İnternet trafiğinin kıymetli bir yüzdesinin taşınmasından sorumludur. Projenin mahallî token’i BTT, dünyadaki en tanınan merkezi olmayan protokollerin ve uygulamaların özelliklerini destekleyen Blockchain’e dayalı bir TRC-10 token’idir.

Web 3.0 projelerine kapalılık katan kripto para olarak bilinen Zcash, en gelişmiş saklılık ve güvenlik özelliklerine sahip, merkezi olmayan, eşler ortası (P2P) bir kripto paradır. Ekonomik ve toplumsal özgürlüklerin korunmasında kritik bir tahlil olmayı hedefleyen Zcash, bilgilerin ifşa edilmeden süreçlerin doğrulanmasını sağlıyor.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız ayrıntılı Web 3.0 coin rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Oracle platformu: Chainlink (LINK)

Chainlink, rastgele bir Blockchain’de gelişmiş akıllı kontratları desteklemek için hesaplamalar sağlayan merkezi olmayan bir açık kaynaklı oracle ağı olduğu için Web3 ihtilalinde bir oyun değiştiricidir. Ekonomik ve adil bir dünya sağlayan çağdaş bir DeFi ekosisteminin yapı taşı haline getirme maksadını paylaşan geniş bir geliştirici, araştırmacı ve kullanıcı topluluğu tarafından geliştirildi.

Blockchain yayın platformu Theta Labs, geliştiricilerin rastgele bir merkezi sunucu, içerik teslimi yahut görüntü barındırma yazılımı olmadan rastgele bir web sitesine yahut uygulamaya merkezi olmayan bir görüntü eklemesine imkan tanıyan yeni bir eser olan “Theta Görüntü API”sini yakın vakitte piyasaya sürdü. Theta Labs CEO’su Liu, proje dair şunları söylüyor:

Theta’nın vizyonu, Web 3.0 unsurlarını görüntü akışına getirmektir, böylelikle herkes merkezi olmayan bir ağ üzerinden hiçbir müsaade, müdahale ve datalarınızı toplayan ve satan merkezi bir varlık olmadan görüntü akışı yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.