Alt Coin

Uzmanlardan, Bu DeFi Coinleri İçin “Riskli” Etiketi!

Son vakitlerde, kimi DeFi coinleri ve altcoin projelerinde görülen düşük performans, kripto piyasasında artan riske işaret ediyor. Belirsizlik yüksek olduğunda, traderlar daha az riskli olduğu düşünülen Bitcoin’e dönme eğiliminde. Bu yazıda, son iki hafta içinde çeşitli kripto para ünitelerindeki keskin satışları ele alalım ve riskleri gözden geçirelim.

Analistler DeFi coinleri için riskleri belirliyor

Bugün, Popsicle Finance (ICE) %22, Wonderland (TIME) %15 ve Abracadabra (SPELL) %15 bedel kaybetti. Bunlar, kripto projelerine yönelik topluluk merkezli yaklaşımı sayesinde son aylarda bir kült kazanan Daniele Sestagalli tarafından oluşturulan altcoin projeleri. Çarşamba günü analist Shaurya Malwa, protokollerinin dorukta milyarlarca dolar bedelinde olduğunu, fakat bu servetlerin o vakitten beri yok olduğunu bildirdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, haftanın DeFi coinleri içeren gelişmelerinde SundaeSwap ve CardStarter skandalı yer aldı.

LUNA, diğer bir skandal nedeniyle %10’a kadar düştü

Terra (LUNA), stablecoin’lere likidite sağlamak için piyasa sürüldü. Kelamda sanayiyi geride bırakan yaklaşık %20’lik bir indikatör mevduat oranı sunan Terra tabanlı borç verme ve borçlanma protokolü Anchor’ın rezervleri de kripto piyasası çöküşünün sonucu olarak kayboluyor. Terra’nın UST stablecoin’i, Sestagalli ile ilgili kimi stablecoin’lerden yararlanmak için kullanılan tokenlar karmaşa içinde olduğu için akışa atıldı. Analist Andrew Thurman’ın bildirdiğine nazaran, varlık sabitleme destanını izleyen birtakım gözlemciler UST ve MIM’in Curve’deki başka havuzları istikrarsızlaştıran bir “bulaşma” fonksiyonu görebileceğinden telaş ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.