Kripto Bilgi

Uzun Vadeli Alıcılar, Bitcoin’in 33 Bin Dolara Son Düşüşünden Etkilenmedi

Uzun vadeli bitcoin sahipleri, kripto para biriminin son birkaç aydaki düşüşünden etkilenmedi.

Yıla 47.500$ civarında başladıktan sonra, piyasadaki riskli varlıklara yönelik düşen hissiyat nedeniyle, bitcoin fiyatları Ocak ayının son haftasında 33.100$’a kadar düştü. En büyük fiyat düşüşlerinden biri, Bitcoin fiyatlarının 20 Ocak’tan 22 Ocak’a kadar 10.000 $ düşmesiyle Ocak ayının sonuna doğru geldi.

O zamandan beri kripto 38.800 $ işaretine toparlandı, burada direnç gördü ve daha sonra yazı yazılırken 36.800 $ seviyesine düştü.

Analitik firması Glassnode’un ölçümlerine göre, bitcoin akışlarındaki düşüşe rağmen, uzun vadeli sahiplerin pozisyonlarına eklemeye devam ettiğini ve kısa vadeli sahiplerin durakladığını gösteriyor.

Glassnode’un kripto borsalarının cüzdanlarında tutulan bitcoin miktarını izleyen borsalardaki bakiye metriği, bu hafta 2.52 milyona ulaştı – en son Nisan 2021’de görülen ve bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaştığı bir seviye. Metrik, Ekim ayında 2,56 milyona düşmeden önce Temmuz ayında kademeli olarak 2,7 milyonun üzerine çıktı ve o zamandan beri kademeli olarak düştü.

Borsaların bakiyesi son aylarda düştü. (cam düğümü)

Bazı analistler, fiyat toparlanması ve bitcoin tutma destek seviyeleri ile birlikte borsalardaki varlık hareketlerinin genel bir yükseliş işareti olduğunu söylüyor.

“Borsalardaki bitcoin yüzdesi azalmaya devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan bu yana Glassnode, 42.900 bitcoin’in borsalardan ayrıldığını gösteriyor” dedi. “Bu göstergeler, fiyatın son birkaç ayda %50’den fazla düşmesi nedeniyle balinaların biriktiğini ve kısa vadeli sahiplerin teslim olduğunu gösteriyor.

Uzun vadeli sahipler veya beş aydan uzun süredir cüzdanlarda tutulan bitcoin için metrikler bu analizi destekler. Veri, fiyatlardaki düşüşe rağmen Aralık 2021’den bu yana uzun vadeli cüzdanlara yaklaşık 100.000 bitcoin eklendiğini gösteriyor. Bu, tüccarlar arasındaki uzun vadeli hissiyatın kısa vadeli fiyat düşüşlerine rağmen değişmediğini gösteriyor.

Uzun vadeli sahipler tarafından tutulan arz, son aylarda arttı. (cam düğümü)

Sotiriou ayrıca, son zamanlardaki çoğu bitcoin akışının “genç” paralardan veya yakın zamanda sahipleri tarafından edinilenlerden olduğuna dikkat çekti.

“Uyku akışı için yüksek değerler, eski madeni paraların hareket ettiği anlamına gelir” dedi. “Şu anda gördüğümüz gibi son derece düşük değerler, işlem gören coinlerin çoğunun genç olduğunu gösteriyor, bu da kısa vadeli sahiplerin teslim olduğunu, uzun vadeli sahiplerin ise elinde tuttuğunu/biriktiğini gösteriyor.”

Durmansi akışı, bir işlemden önce her bir madeni paranın hareketsiz veya hareketsiz kaldığı ortalama gün sayısını ifade eder; bu, piyasanın harcama modelinin bir göstergesidir. Ocak 2022’de gösterge, bildirildiği gibi, tarihsel olarak beş kez yükseliş eğiliminden önce gelen değerlere ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.