Kripto Bilgi

Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF, Nasdaq Listelemesi İçin Onaylandı

Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI), net varlıklarının en az %80’ini, kârlarının %50’sini bitcoin madenciliğinden elde eden şirketlere yatıracak.

  • Fonun ilk beş holdingi (tümü %8 ila %10 aralığında tahsisli) Argo Blockchain (ARBK), Bitfarms (BITF), Cleanspark (CLSK), Hive Blockchain (HIVE) ve Stronghold Digital Mining (SDIG) ). Sonraki beş holdingdeki (tümü %4 tahsisat) isimler arasında Marathon Digital (MARA), Bit Digital (BTBT) ve Digihost Technology (DGHI) yer alıyor.
  • Zamana uygun olarak Valkyrie, fon portföyündeki madencilerin ABD genelinde %31 olan ortalama yenilenebilir enerji kullanımına karşılık yaklaşık %77 yenilenebilir enerji kullandığını belirtiyor.
  • Fon, %0,75’lik bir gider oranı ile geliyor ve Valkyrie’nin sözcüsüne göre Salı günü işlem görmeye başlaması bekleniyor.
  • Kripto madencilerine yüksek oranda maruz kalan ABD’de listelenmiş diğer ETF’ler arasında Viridi Cleaner Energy Kripto-Madencilik ve Yarı İletken ETF (RIGZ) ve Bitwise Crypto Industry Inovators ETF (BITQ) yer alıyor. Her iki ETF de, bitcoin fiyatındaki keskin düşüşün yanı sıra yıla sert başlangıçlar yaptı, ancak bitcoin, Ocak ayının başından bu yana ilk kez 44.000 $ ‘ın üzerinde olan temelini yeniden kazandığı için son birkaç seansta sıçradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.