Kripto Haber

Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF Yöneticileri, Fon Ticarete Başlarken Yeşil Firmalarda Yükseliyor

Dijital varlık yöneticisi Valkyrie’nin yeni piyasaya sürülen Bitcoin Madencileri ETF’sinin (WGMI) yöneticileri, emsallerine üstün gelmelerini beklediğinden, esas olarak yenilenebilir enerjiye dayanan, halka açık madenciler üzerinde yoğun bir şekilde bahis oynuyor.

Hidroelektrik, güneş ve doğal gaz gibi alternatif enerji kaynakları madencilere daha iyi maliyet tasarrufu sağlayabileceğinden, “Sonunda daha fazla yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan şirketlerin kazanacağına inanıyoruz”. Fonun CIO’su Steven McClurg, CoinDesk’e kömür gibi geleneksel enerji kaynaklarına karşı olduğunu söyledi. Kömür enerjisinin gelecekte çok daha pahalıya mal olacağını da sözlerine ekledi.

“Çoğunlukla yenilenebilir enerji kullanan bu madencilik şirketlerinin, karbon nötr taahhütler gibi diğer girişimlere kıyasla zaten fazladan bir adım attığını ve daha düşük bir genel gider sağlama eğiliminde olduklarını gördük, çünkü yenilenebilir enerji genellikle diğerlerine göre daha düşük maliyetlidir. kaynaklar” diye ekledi.

Valkyrie Bitcoin Miners ETF, Salı günü Nasdaq’ta “WGMI” kodu altında işlem görmeye başladı ve hisseler erken işlemlerde %0,8 arttı. Fon, %0,75’lik bir gider oranı ile geliyor.

Fonun görevi, net varlıklarının %80’ini, kârlarının %50’sini bitcoin madenciliğinden elde eden ve esas olarak yenilenebilir enerji kullanan madencilere yatırmaktır. Valkyrie, fon portföyündeki madencilerin ABD genelinde %31 olan ortalama yenilenebilir enerji kullanımına kıyasla yaklaşık %77 yenilenebilir enerji kullandığını belirtiyor. Fonun ilk beş holdingi (hepsi %8 ila %10 aralığında tahsisli) Argo Blockchain (ARBK), Bitfarms (BITF), Cleanspark (CLSK), Hive Blockchain (HIVE) ve Stronghold Digital Mining (SDIG) .

Fon, madencilik teçhizatı üretimine yardımcı olan çip şirketlerine de yatırım yapıyor. Holdinglerden bazıları Nvidia (NVDA), Samsung Electronics (SSNLF) ve Taiwan Semiconductor’ı (TSM) içeriyor.

Madencilik kârlı olmaya devam ediyor

Madencilik odaklı ETF’sinin yanı sıra Valkyrie, yatırımcılara bitcoin’e doğrudan ve dolaylı maruz kalma sağlayan iki ETF’ye daha sahiptir. Geçen yıl başlatılan Bitcoin Stratejisi ETF (BTF), öncelikle bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapıyor. Bu arada, Aralık ayında çıkış yapan Bilanço Fırsatları ETF (VBB), bitcoin’e yatırım yapan halka açık şirketlere odaklanıyor.

Dijital varlık sektöründe başka bir ETF başlatma kararı, alternatif enerji kullanan madencilerin yatırımcılara yalnızca çok karlı bir işe değil, aynı zamanda yenilenebilir enerji kullanımında birçok yeniliğe de maruz kalması fikrine dayanıyordu. McClurg, “Madencilerin yenilenebilir tarafta yaptıkları potansiyel karlılık ve yenilikçi şeyler göz önüne alındığında, bu pazara girmenin gerçekten iyi bir zaman olduğunu düşündük” dedi.

Aslında, Wall Street yatırım bankası D.A. Davidson’ın analisti Chris Brendler Pazartesi günü bir araştırma notunda, madencilik bilgi işlem gücünün ($/TH/gün) günlük gelir ölçüsü olan hash fiyatı düşmüş olsa bile, madenciliğin %80’in üzerinde brüt marjlarla çok karlı olmaya devam ettiğini yazdı. kripto fiyatları düştüğü için 0,40 dolardan yaklaşık 0,20 dolara.

Bu arada, bitcoin madenciliği şirketleri ve sektördeki diğer kişilerden oluşan bir küresel forum olan Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), yeni bir anketin bitcoin madencilerinin madencilik operasyonları için artık %66,1’lik bir sürdürülebilir enerji karışımı kullandığını gösterdiğini söyledi. BMC, küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının 2021’in dördüncü çeyreğinde, üçüncü çeyreğe göre %1 artarak yaklaşık %58.5’e yükseldiğini ve bu da onu küresel olarak en sürdürülebilir endüstrilerden biri haline getirdiğini tahmin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.