Kripto Haber

Valkyrie, Nasdaq’ta Bitcoin Madencileri ETF’sini Listelemek İçin Uyguladı

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, Nasdaq’ta bitcoin madenciliği şirketlerindeki hisse senetlerine maruz kalma sunan borsada işlem gören fonunu (ETF) listelemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

  • SEC’e Çarşamba günü yapılan bir dosyaya göre, Valkyrie Bitcoin Miners ETF, net varlıklarının en az %80’ini, kârlarının %50’sini bitcoin madenciliğinden elde eden firmaların menkul kıymetlerine yatıracak.
  • SEC’in bir spot bitcoin ETF’sini onaylama konusundaki isteksizliğinin ardından, varlık yöneticileri ve yatırım firmaları, vadeli işlem piyasasına veya kendileri bitcoin’e maruz kalan şirketlere madencilik veya bakiyelerinde kripto tutma gibi başka şekillerde maruz kalma sunan ürünlere yöneldiler. çarşaflar.
  • Valkyrie’nin madenciler ETF’si, geçen yıl Aralık ayında bir dijital varlık madenciliği fonu başlatmak için SEC’e başvuran VanEck’inkine benzer.
  • Ekim ayında Valkyrie, ProShares ve VanEck’in ardından bir bitcoin vadeli ETF’sini listelemek için SEC onayını alan üçüncü firma oldu.
  • Önerilen fon, %0,75’lik bir yönetim ücreti talep edecek ve hem ABD’yi hem de ABD dışını içerecektir. FTSE Gelişmekte Olan Endeks tarafından tanımlanan gelişmekte olan piyasa ülkelerindeki bazıları dahil olmak üzere S. şirketleri.

Daha fazlasını okuyun: Spot Kripto ETF’leri Gerçekten Beklemeye Değer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.