Kripto Haber

Varlık Yöneticisi Kinea, Ethereum’a Keşif Yatırımı Yaptı

Kinea Kripto Para Yatırımlarına İlgi Gösteriyor

Brezilya’nın önde gelen varlık yöneticilerinden biri olan Kinea, kripto para dünyasında keşif amaçlı bir yatırım yaptı. Yönetimi altında çok sayıda varlığa sahip olan şirket, en popüler seçenek olan Bitcoin yerine Ethereum’a yatırım yapmayı tercih etti. Şirketin fon yöneticisi Marco Aurelio Freire, yerel basına yaptığı açıklamada, yatırımın iki ay önce yapıldığını açıkladı. Freire, yatırımın miktarını açıklamadı ancak piyasayı test etmek için küçük bir miktar olduğunu söyledi.

Freire, portföyleri çeşitlendirmek için gerekli bir varlık olarak kripto para birimlerinin rolüne inanmaktadır.

Marco Aurelio Freire:

KRİPTO PARA BİRİMLERİNİ, MARUZ KALMAYA DEĞER LAİK BİR TREND OLARAK GÖRÜYORUM.

Kinea Neden Ethereum ‘u Seçtiklerini Açıkladı

Kurumsal düzeyde Bitcoin yatırımlarının hakim olduğu bir dünyada Kinea Şirketinin  Ethereum ’u seçmesi garip olabilir. Freire, Bitcoin’in merkezi olmayan finans dünyasının itici gücü olmasına rağmen, diğer para birimlerinin de sunabileceği birçok ilginç şey olduğunu belirterek bu seçimi haklı çıkardı.

Freire vurguladı:

İNSANLAR GENELLİKLE KRİPTO PARA BİRİMLERİNİ BİTCOİN İLE KARIŞTIRIR, ANCAK KRİPTO PARA PİYASASINDA BİTCOİN’DEN ÇOK DAHA FAZLASI VARDIR.

Bu anlamda Freire, NFT’lerin yaşadığı son başarıya ve bu başarının koleksiyon ve spor pazarlarını nasıl canlandırdığına dikkat çekti. Kinea’dan yöneticiler, ilk kripto para birimi olan bitcoin’in nispeten basit bir tasarıma sahip olduğunu zaten ilan etmişti. Bununla birlikte, diğer kripto para birimleri, ölçeklenebilirlik ve çevresel etki gibi sorunları ele alarak, Bitcoin’in kurduğu kavramı iyileştirmeye yardımcı olacaklarını düşünüyorlar.

Kinea yöneticileri şunları söyledi:

DAHA GELİŞMİŞ PARA BİRİMLERİNİN VE PROTOKOLLERİN YATIRIMCILAR İÇİN DAHA ÇEKİCİ OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ.

Ve geriye dönüp bakıldığında, Kinea’nın yatırımı oldukça başarılı oldu. İki ay önce, 18 Ağustos’ta Ether’in fiyatı 3.184 dolardı. Şu anda ise Ethereum  3.810 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.