Kripto Bilgi

Varlık Yöneticisi Van Eck, Stablecoin’lerin Bankalar Değil, Yatırım Fonları Olarak Değerlendirilmesi gerektiğini Söyledi

VanEck CEO’su Jan van Eck, Çarşamba günü bir Barron’s makalesinde, Stablecoin’lere bankalar değil, yatırım ürünleri gibi davranılması gerektiğini yazdı.

“Borç vermiyorlar, bu yüzden neden onları bankalar gibi düzenlemek için bir baskı olduğunu anlamıyorum. Banka düzenlemesi aslında bir tür devlet garantisi anlamına gelebilir” diye yazdı.

Van Eck’in bordası, ABD İç Finansman Müsteşarı Nellie Liangco’nun Kongre önünde “bankaların istikrarlı olduğunu” ifade etti. -benzeri ürünler…ve yatırım benzeri bir ürün, bu yüzden yasal bir boşluk vardı.” Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu adlı bir grup düzenleyici, geçen yıl stabilcoinlerin bankalarla aynı düzenlemelere tabi olmasını öneren bir rapor yayınladı.

Liang, ifadesinde, banka lisansı olmayan teknoloji şirketlerinin sabit para sunmaması gerektiğini söyledi.

Van Eck, Çalışma Grubu raporunu sabit paralar ve para piyasası fonları arasındaki benzerlikleri görmediği için eleştirdi.

“Stablecoin’lerin para piyasası fonlarıyla benzerliğine rağmen, PWG, stablecoin ihraççılarının “sigortalı” olmasını önerdi. Stablecoin’ler menkul kıymetlere yatırım yapar; bankaların yaptığı gibi borç vermiyorlar” diye yazdı van Eck.

Potansiyel, stablecoin düzenleyici çerçeve için iki öneride bulundu.

İlk olarak, SEC’in, yatırım fonlarını, 1940 Şirket Yasası.

İkinci olarak, van Eck gelecekte sabit paralar üzerinde vergi stopajı uygulamamayı önerdi. Bu önlem, stablecoin’lere ABD’deki değerlerini kanıtlama fırsatı verecek, “Çoğu stabilcoin şu anda temettü dağıtmıyor” diye yazdı. “Ancak, stabilcoinlerin ilgisini çektiği bir günü hayal etmemiz ve o gün için teknolojik ve düzenleyici olarak plan yapmamız gerekiyor.”

Varlık yönetim firması Arca’nın başkanı Jerald David, van Eck’in ilk önerisini destekliyor ve “bugünkü stabilcoinlerin piyasada daha çok durağan paralara benzediğini” söylüyor.

” Bir sarmalayıcı eklemek ve bir Blockchain Aktarılan Fon oluşturmak,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.