Kripto Haber

Varlık Yöneticisi WisdomTree Perakende Kripto Uygulamasını Başlatıyor

WisdomTree Investments, müşterilerin kripto para birimleri ve diğer finansal ürünlerle ticaret yapmasına olanak sağlayacak bir dijital finans uygulamasının lansmanını hazırlıyor.

Cuma günü açıklanan hareket, New York merkezli varlık yöneticisinin bakış açısını perakende tüccarlara daha fazla odaklanarak genişletiyor. WisdomTree’yi, karışıma daha fazla kripto seçeneği getiren geleneksel bir finans firmasının en son örneği yapıyor.

WisdomTree’nin dijital varlıklardan sorumlu başkanı Will Peck, bir blog yazısında, şirketin uygulamanın “temel bir tasarruf, ödeme ve yatırım paketi” sağlamasını ve en kötü “ticaret ve spekülasyondan” kaçınmasını istediğini söyledi. ”

Geçen yıl bir SPAC birleşmesinde halka açılan dijital varlık firması Bakkt tarafından sunulandan farklı olmayan bir ürün. Bakkt, 2022’de kripto ve borsa oynaklığı nedeniyle hisse fiyatlarının düştüğünü ve bugüne kadar yaklaşık %57 düştüğünü gördü. Kripto ve hisse senedi ticareti sunan Robinhood, aynı dönemde yaklaşık %35 düştü.

Robinhood’un kripto hizmetinin aksine, “WisdomTree Prime” lansman sırasında blok zinciri yerel olacak. Peck bir röportajda, platformu en son blok zincir mimarisi üzerine inşa etmek, WisdomTree’nin yeni finansal hizmetler altyapısına erişmesinin bir yolu olduğunu söyledi.

Aracıları ortadan kaldırmanın ayrıca WisdomTree’yi blok zinciri tabanlı bir yaklaşıma sürüklediğini söyleyen Peck, girişimin WisdomTree’yi “dev bir maliyet boşluğuna sokmayacağını” da sözlerine ekledi. ”

Yatırım şirketi, ikinci çeyrekte bazı ABD eyaletlerinde bir beta lansmanı yapmak istiyor ve bu yıl içinde ulusal bir kullanıma sunulmasını bekliyor.

Devamını oku: WisdomTree’nin Dördüncü Çeyrek Yönetilen Kripto Varlıkları 5 Kat Yükseldi

Firmanın kripto para birimlerine ilk girişi değil. WisdomTree, geçen Kasım ayında İsviçre ve Almanya’da kripto borsasında işlem gören üç ürünü (ETP) listeledi. Ürünler 12 AB ülkesinde, ayrıca Norveç ve İsviçre’de satılmaktadır.

Firma ayrıca RWM WisdomTree Crypto Index’i başlatmak için Ritholtz Wealth Management ile birlikte çalıştı. Spot bitcoin ETF’yi listeleme başvurusu SEC tarafından reddedildi, ancak daha sonra yeniden dosyalandı.

WisdomTree, son üç aylık sonuçlarına göre dünya çapında 76 milyar doların üzerinde varlığı yönetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.