Bitcoin

Venezuela’nın En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri Arasında Kripto Borsaları ve Bitcoin Fiyat Takipçileri

Venezüella Devlet Başkanı Nicolás Maduro ve yandaşları uzun zamandır “kriptoyla çalışan bir ekonomi” yaratma konusunda davulu çaldılar – ancak görünen o ki ya mesaj vatandaşlara ulaştı ya da Venezüellalılar kendi istekleriyle kriptoyu benimsiyorlar.

Aylık web trafik verileri Başına gelen Similarweb ve Alexa, ülkede en çok ziyaret edilen web sitelerinin bazı kripto oyun siteleri, değişim ve kripto fiyat takipçileri oldular.

Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleriyle anlaşmazlık içinde olan ağır yaptırımlara maruz kalan Maduro rejimi, Bitcoin’i (BTC) El Salvador tarzı yasal ihale olarak kabul edecek kadar ileri gitmemiş olabilir .

Ancak bazıları bunun El Salvador’un hamlesinin zeminini hazırladığını iddia edebilir. Washington önderliğindeki yaptırımlar, uluslararası oyuncuların çoğuyla üst düzey ticareti esasen kesti. Ve görünüşe göre Maduro, devlete ait firmalara bir ödeme aracı olarak itibari para yerine kripto varlıkları kullanarak gizli anlaşmalar yapmaları için yeşil ışık yaktı.

Bu, Venezüella devletinin hem bitcoin hem de ethereum (ETH) için oldukça büyük bir “ depo ” toplamasına yol açtı . Kasalar kripto madenciliği ile daha da desteklendi – ordu bile harekete geçmesini emretti.

Dahası, hükümet, “uluslararası” yerlerde kullanım bulduğunu iddia ettiği petro (PTR) adlı petrol destekli kendi parasını çıkardı .

Ayrıca, ülkede fast-food restoranlarından benzin istasyonlarına, büyük mağazalara ve süpermarket zincirlerine kadar göz kamaştırıcı derecede geniş bir işletme dizisi BTC, ETH ve büyük altcoinler gibi ana akım tokenleri kabul ediyor .

Denizaşırı Venezuelalılar ve aile üyeleri de devlet tarafından işletilen Patria platformunu kullanarak ülkedeki akrabalarına kripto para göndermeye teşvik edildi .

Gerçekten de, yalnızca Facebook.com , Google ana sayfası ve YouTube , Alexa sitesinde Patria’dan daha üst sıralarda yer alarak Google Venezuela, Instagram , Amazon ve Wikipedia’yı geride bıraktı .

Kripto borsası Binance’in sitesi Alexa listesinde 21 numaraya yükseldi ve ardından fiyat takipçisi CoinMarketCap geldi . Diğer öne çıkanlar ise kripto oyunları Block Farm Club ve Axie Infinity (sırasıyla 28. ve 30. sıralarda) ve 33. sıradaki bitcoin reklam ağı CoinPayU idi.

Benzer Web listesinde Patria, 12. sırada ilk 10’un dışında yer aldı, ancak geçen ay 12. sırada yer alan CoinMarketCap, Alexa’nın listesinde 19. sırada yer aldı.

Ayrıca BTC fiyat takipçisi PooCoin için 28. sırada yer alırken Binance 23. sırada yer aldı. CoinGecko gibi diğer fiyat izleyiciler de yer aldı – ve FreeBitcoin.in 41. sırada yer aldı, LinkedIn , Microsoft ve Pinterest’in beğenilerinden birkaç yerde .

Buna karşılık, ne SimilarWeb küresel ilk 50’de ne de Alexa listesinde tek bir kripto temalı site yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.