Alt Coin

Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti!

Hindistan hükümeti, kripto para ünitelerini yasa dışı olarak değerlendirmediğini ve süreçlerinin gri bir alanda kaldığını açıkladı. Altcoin projesi WazirX borsasının mahallî tokeni WRX, bu hafta Hindistan’ın en son U dönüşünden en fazla yararlanan token oldu. Detaylar ve teknik tahlil için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin fiyatı Hindistan vergi haberleriyle fırladı

WRX’in fiyatı, Hindistan hükümetinin bölgesel kripto bölümü için yeni bir vergi rejimi açıklamasından sonra üç haftanın en yüksek düzeyine ulaşarak yaklaşık %30 artışla 1 doların üzerine çıktı ve daha evvelki katı duruşundan büsbütün geri döndü.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Salı günü yaptığı bütçe konuşmasında, hükümetin kripto para trade süreçlerinden elde edilen geliri %30 oranında vergilendirmeyi planladığını söyledi. Bu açıklama, dijital varlıkların Hindistan’da tanındığı ve yakında yasal statü kazanabileceği manasına geliyor.

Nirmala Sitharaman’ın konuşmanın akabinde, Hindistan merkezli bir kripto borsası olan WazirX’in lokal tokeni sıçradı. WRX tokeni, platformda bir yardımcı token olarak hizmet ediyor ve kullanıcılara süreç fiyatı indirimleri ve yeni token airdrop’larına erişim imkanı sağlıyor.

Kripto analisti Javon Marks, WRX’de daha fazla potansiyel görüyor

Bağımsız bir piyasa analisti olan Javon Marks, WRX için daha fazla fiyat patlaması öngörüyor ve token’in mevcut 1 dolar düzeylerinden 3,80 dolara tırmanabileceğini sav ediyor. Analist, aşağıdaki grafikte, boğa anolojisinin merkezinde teknik bir konseyimi gösteriyor.

WRX üç günlük fiyat grafiği / Kaynak: Javon Marks, TradingView

Analiste nazaran, WRX’in devam eden fiyat patlaması, fiyat kırılmasını birkaç aylık aşağı gerçek eğimli bir direnç trend çizgisinin üzerine çıkardı. Javon Marks, kırılmanın “teknik olarak” WRX’i önümüzdeki oturumlarda Nisan 2021 direnç amaçlarına %252 daha yükselecek biçimde konumlandırdığını belirtiyor.

Analist Çarşamba günü ‘WazirX bu ortayı koruduğu sürece, bu amaç zorlanabilir’ diye tweet attı. Lakin analiste nazaran, WazirX’in daha geniş kripto piyasası trendleriyle günlük bağı, WRX’i düşüş eğiliminin devam etme riskine sokuyor. Analist, WRX’in, önümüzdeki seanslarda toparlanma eğilimini sınırlayabilecek teknik bir direnç izdihamıyla karşı karşıya kaldığını belirtiyor ve spesifik olarak, azalan bir üçgenin üst trend çizgisi de dahil olmak üzere fiyat tavanlarının bir kombinasyonunun, token’in üst taraflı teşebbüslerini aslında sonlandırdığını tabir ediyor.

Azalan üçgen kurulumunu içeren WRX günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.