Kripto Bilgi

Vietnam merkezli Summoners Arena, Pantera Capital liderliğinde 3 Milyon Dolar Artırdı

Vietnam’da geliştirilen bir GameFi rol yapma oyunu (RPG) olan Summoners Arena, Pantera Capital liderliğindeki 3 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı ve Coinbase Ventures ve Impossible Ventures’ı katılımcı olarak saydı .

  • CoinDesk ile yaptığı röportajda, Zoe Hoang, Sum, CoinDesk ile yaptığı röportajda, Arenaers’ın pazarlama sorumlusu Zoe Hoang, Sum’un Summoners Arena’yı sadece kazanmak için değil, insanların gerçekten oynamak istediği bir oyun haline getirerek türdeki diğer girişlerden ayırmayı umarak, modellerini Oyna-Sahip Ol-Kazan olarak adlandırdığını söyledi.

  • Ekip, zamdan elde edilen geliri personel sayısını artırmak için kullanmayı ve grafikleri geliştirerek ve VR için destek ekleyerek oyunu daha da geliştirmeyi planlıyor. Aynı karakterlerle başka oyunlardan oluşan bir evren yaratmayı da planlıyorlar.

  • Hoang, oyun oynamanın NFT’ler için “mükemmel kullanım durumu” olduğunu, çünkü oyuncular için bir sahiplenme duygusu yaratabileceğini söyledi. Bir oyun oynarken, oyuncular düzinelerce saat “yatırım” yapabilirler, ancak GameFi’den önce bu başarı üzerinde sahiplik iddiasında bulunmanın hiçbir yolu yoktur.

  • Vietnam’da oyun oynamaya olan ilgi, korona virüs pandemisi sırasında oyuncuların öncelikli olarak cep telefonlarını veya bilgisayarlarını kullanmasıyla hızlandı. Konsollar, bir telefon veya bilgisayara kıyasla yüksek maliyetleri ve sınırlı kullanımları nedeniyle piyasada hemen hemen yoktur. Hoang,

  • Pantera Capital’in dikkatini çeken şeyin, bu başarının sahipliğini temsil etmek için NFT’leri kullanmanın — sadece spekülasyon değil — olduğunu söyledi.

  • “Önce harika bir oyun oluşturmaya ve ikinci olarak kripto ekonomisinde katmanlaşmaya öncelik vererek, oyna-kendi-kazan modeli, diğer projeler için güçlü bir örnek oluşturuyor. Pantera Capital Ortağı Paul Veradittakit bir basın açıklamasında, “Plantera Capital Ortağı Paul Veradittakit, oyna-kazan modelindeki erken girişimlerden dersler çıkarıyor” dedi. Asya’nın bazı bölgelerinde oyna-kazan oyunları titrek düzenleyici gerekçelerle olsa da, Hoang, Vietnam hükümetinin kripto konusunda bir pozisyon almadığını ve mevcut yasaların teknolojiyi yakalamadığını söyledi.

  • CoinGecko’ya göre GameFi tokenlerinin şu anda 23 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. 90704)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.