Kripto Haber

Visa, CBDC’leri Geleneksel Finansmanla Köprülemeye Yardımcı Olması için ConsenSys ile Ortaklık Yapıyor

Ödeme devi Visa, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ağlarının geleneksel finans kurumlarıyla arasındaki boşluğu doldurmasına yardımcı olmak için Ethereum ölçeklendirme firması ConsenSys ile birlikte çalıştı.

Visa’nın CBDC başkanı Catherine Gu, ConsenSys ile bir Soru-Cevap blog yazısında, müşterilerin sonunda CBDC bağlantılı Visa kartlarını veya dijital cüzdanlarını Visa’nın küresel olarak kabul edildiği her yerde kullanabileceklerini söyledi.

“Başarılı olursa, CBDC finansal hizmetlere erişimi genişletebilir ve hükümet ödemelerini daha verimli, hedefli ve güvenli hale getirebilir – bu, politika yapıcılar için çekici bir teklif” dedi.

Gu’ya göre Visa’nın CBDC Ödemeleri Modülü, CBDC’lerin mevcut ödeme ağlarına geçişi için bir rampa olarak oluşturuldu. Bankalar ve ihraççı işlemciler modüle bağlanabilecek ve mevcut altyapılarını entegre edebileceklerini sözlerine ekledi.

Daha fazlasını okuyun: Visa Stablecoin’ler ve CBDC’ler için Birlikte Çalışabilirlik Platformu Üzerinde Çalışıyor

Ödeme firması, kripto ekiplerinin ilkbahardan itibaren pilot ve prototip vakalar üzerinde merkez bankalarıyla çalışmayı planladığını söyledi.

Visa, Aralık ayı başlarında, kripto ürünlerine olan talep artmaya devam ederken, finansal kurumların kripto para birimi işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için bir küresel kripto danışmanlık uygulaması oluşturduğunu söyledi.

Bu arada ConsenSys, hem Ethereum ana ağında hem de özel kullanım için genişlemeyi sağlamak için Mastercard’ın mühendislik ekibinin yardımıyla “ConsenSys Toplamalarını” başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.