Bitcoin

Vitalik Buterin, 4 Coin Belirledi: Hangisi Ethereum Rakibi?

Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitalik Buterin, Ethereum topluluğunun hangi kripto para ünitesinin de gelecek gördüğünü belirlemek için bir Twitter anketi düzenledi. Sorularla birçok coin karşılaştırıldı ve topluluğun hangi Ethereum rakiplerini güçlü bulduğu tahlil edildi. JPMorgan analistine nazaran Ethereum’un ölçeklendirme meselelerine tahlil bulamaması piyasa kıymetinin dağılmasıyla sonuçlanacak. İştirakçiler bu sıkıntılara tahlil için iki altcoin projesine yöneliyor.

İşte en büyük Ethereum rakibi

Cardano (ADA), 401.000’den fazla anketin birinci sırasına yerleşti. Başlarda en üstte görünen Bitcoin, oyların %29.4 ile ikinci sırada yer aldı. Son vakitlerin trend merkezi Ethereum’un en güçlü rakiplerinden Solana, %14’le üçüncü sırada konumlandı. Şıklardan biri olan dolar ise iştirakçilerden yalnızca %7 oranında oy aldı. Böylelikle oy sahiplerinin çoğunluğunun 2035’te kripto paraların kullanılacağını öngördüğü ortaya çıkıyor. En güçlü ETG rakiplerinden birinin Cardano olduğu ortaya çıktı.

147.000’den fazla oy alan farklı bir ankette, oyların %39’unu toplayan Binance Coin (BNB) birinci sırada, Tron (TRON) ikinci sırada ve akabinde Neo yer alıyor.

JPMorgan analistine nazaran ETH temposunu düşürecek

Ethereum’un 2021’deki performansının yanında, JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere kimi analistler, projenin ölçekleme problemlerine tahlil bulamaması nedeniyle 2022’de piyasa hakimiyetini kaybedebileceğini paylaştı. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, tahlillerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.