Bitcoin

Vitalik Buterin Büyük Soruyu Sordu: Bu Altcoin Kazandı!

Vitalik Buterin’in “2035’te Dünyayı Kurtarmak” anketi Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL)’ya karşı tanınan altcoin Cardano tarafından kazanıldı. Cardano (ADA), Ethereum (ETH) topluluğu için yapılan Vitalik Buterin anketini zahmetsizce kazandı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Kazanan altcoin projesi Cardano oldu

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yayınlanan ve ETH topluluğuna ETH orada olmasaydı 2035’te tercih ettikleri para ünitesinin ne olacağını soran anket, Cardano’nun zaferiyle sonuçlandı. Vitalik Buterin’in bahse ait attığı tweet şöyle:

Ethereum topluluğu için anket. 2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm süreçlerin yanı sıra tasarrufların %80’i ETH olmayan tek bir para ünitesinde. Hangisi olmasını tercih edersin?

Kelam konusu ankette ABD doları dahil üç kripto Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) birbirleriyle yarıştı. Anket sonucu, Ethereum topluluğu, ETH yoksa gelecekteki para ünitesi olarak rakipleri Cardano’yu tercih ettiği için şaşırtan bulundu. Topluluğun cevaplarını kaydetmek için 24 saati vardı, toplam 600.697 kullanıcı karşılıklarını kaydetti ve Cardano, 2035 yılına kadar dünyayı kurtarmak ve süreçlere hükmetmek için lehine %42 oy aldı. Tüm kriptoların hükümdarı Bitcoin, Cardano’ya neredeyse %4 ile kaybederken, USD ve Solana sırasıyla yalnızca %6,5 ve %13.1 ile en düşük dayanağı aldı. Cardano, akıllı kontratların piyasaya sürülmesinden sonra önemli bir ilgi gördü. Aralık 2021’in sonlarında Charles Hoskinson, Cardano’da yaklaşık 175 projenin bulunduğunu ve 2022’nin birinci çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 11 projenin üstlenileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.