Kripto Haber

Vize Müşterileri 2 Dolar Kazandı. İlk Çeyrekte Kripto Bağlantılı Ödemelerde 5B

Visa kullanıcıları 2 dolar kazandı. Visa CEO’su Al Kelly Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin mali yılının ilk çeyreğinde kripto bağlantılı kartlarla 5 milyar ödeme yapıldığını söyledi.

  • Kelly, analistlerle yaptığı görüşmede, çeyreğe ilişkin rakamın 2021 mali yılının tamamı için Visa’nın kripto hacminin %70’ini oluşturduğunu ekledi. Şirket, Coinbase ve Blockfi dahil olmak üzere 65’ten fazla kripto platformu ve borsasının Visa kimlik bilgilerini vermek için ortaklık kurduğunu söyledi.
  • Şirket, Visa ağındaki 100 milyondan fazla satıcının da artık Visa ödemelerini kabul ettiğini ekledi.
  • Kelly, Visa’nın “kripto alanına eğilmeye” devam ettiğini ve bağlantı, ölçek, tüketici değeri önerileri, kripto teklifleri için güvenilirlik ve güvenlik gibi alanları geliştirmeye devam ettiğini söyledi.
  • Şirket, kazanç beyanında, bu çeyrekte Visa tarafından gerçekleştirilen toplam işlemlerin 47$ olduğunu söyledi. 6 milyar, önceki yıla göre %21 arttı.
  • Geçtiğimiz Aralık ayında Visa, kripto ürünlerine olan talep artmaya devam ederken finansal kurumların kripto para birimi işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için küresel bir kripto danışmanlık uygulaması oluşturdu.

Daha fazlasını okuyun: CBDC’leri Geleneksel Finansmanla Köprülemeye Yardımcı Olması için ConsenSys ile Visa Ortakları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.