Bitcoin

Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin!

Bitcoin fiyatı, 24 Ocak’taki çöküşünden bu yana istikrarlı bir güzelleşme gösterdi ve Fundstrat’taki teknik analistler, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde pike yapmasının beklenen olduğunu varsayım ediyor.

“Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar daha fazla zayıflık görülebilir”

Bitcoin, haftalık takviye düzeyine 34.752 dolardan düştükten sonra neredeyse %18 yükseldi. Fundstrat’tan Mark Newton’a nazaran, fiyatlandırma modelleri, önder kripto paranın önümüzdeki aylarda yeni bir düşük düzeye ulaşabileceğini gösteriyor. Yatırımcıları uyaran Mark Newton, “İki haftalık bu küçük sıçrama, yeni bir orta vadeli rallinin başlamasını beklemek için hala erken olabilir” yorumunu yapıyor.

Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkmasının, boğalara dikkat etmek için değerli bir teknik düzey olacağını belirten Mark Newton, 35.511 dolar fiyat düzeyinin altındaki bir düşüşün 32.950 dolarlık bir test oluşturacağını da kelamlarına ekliyor:

Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar, aşağı hakikat eğimli bir modelde kalır ve teknik olarak konuşursak, daha fazla zayıflığı dışlamak hayli sıkıntı.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyat hareketi, Ocak ayının son haftasında 33.100 dolara kadar düştüğü için tırnak yedirdi. Datalara nazaran, BTC’nin fiyatı 20 Ocak’tan 22 Ocak’a kadar 10.000 dolar düştü. Bitcoin neredeyse %5’lik bir düşüş gördü ve bu yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap bilgilerine nazaran 36.700 dolar civarında süreç görüyordu.

Kripto analistleri, Bitcoin için Mark Newton ile tıpkı fikirde mi?

Twitter’da CredibleCrypto takma ismiyle bilinene bir yatırımcı ve kripto analisti, Bitcoin’in sonraki hareketi için şu yorumu yapıyor:

Birçoğu 40-44 bin civarında bir ret ve akabinde 30 binin altında bir düşüş bekliyor. 40-44 binde bir geri çekilme bekliyorum lakin yeniden de 30-32 binin tutunmasını ve akabinde 50 bin ve üzerine bir kırılma bekliyorum. Birinci seferde 40-44 bini aşındırırsak kusursuz olur.

Cointelegraph müellifi kripto analisti Michaël van de Poppe ise şunları söylüyor:

Bitcoin bu seviyeyi 37 binlerde kaybederse, bölgenin alt sonuna hakikat 34-35 bin dolar civarında süratli bir halde düşmeye başlayacağını düşünüyorum. Kripto piyasalarında göreceğimiz şey DXY’ye nitekim bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.