Kripto Haber

Wall Street Kripto Firması Valkyrie 700 Milyon Dolarlık Protokol Hazinesi Tutuyor

Valkyrie Investments, NEM ve Symbol protokolünün 700 milyon dolarlık token hazinesini, günümüzün varlık yöneticileri ile dijital dünya arasındaki bağlantıda denetleyecek.

Zincir üzerindeki verilere göre 25 Ocak’ta resmileştirilen çoklu imza kurulumu, kriptonun iki farklı köşesi arasındaki işbirliğinin erken bir örneğidir. Valkyrie, bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu ile tanınan Wall Street’e bakan bir kuruluştur; Symbol, takma adlı kullanıcıların “finansın geleceğini” inşa ettiği birçok blok zinciri protokolünden biridir. ”

Görünüşte garip olan eşleşmeleri, kripto endüstrisinin sahte hazine yönetimine sert bir bakış atması ile ortaya çıkıyor. Perşembe günü erken saatlerde, bir rezerv para protokolü olan Wonderland’in QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn’i madeni para koruyucusu olarak saydığı iddiaları ortaya çıktı.

Daha fazlasını okuyun: Eski Bir Quadriga Yürütücüsü Bir DeFi Protokolü Çalıştırmayı Nasıl Sonlandırdı? Harikalar Diyarı Kurucusu Açıklıyor

NEM ve Symbol – birleşmeye oy veren iki ayrı blok zinciri protokolü – hazine yönetimi sorunlarıyla ilgili “biraz geçmişe” sahip, diyor ana katkıda bulunan Hatchet, CoinDesk’e. Projenin Uyuşmazlığı’nda, bu damalı itibarı destekleyecek bir ortaklık için defalarca baskı yaptı.

“Valkyrie gibi biriyle ortaklık yapmak, topluluğun ikinci bir çift göze, ikinci bir yönetim grubuna sahip olmasını sağlamaya gerçekten yardımcı oluyor ve bu fonların aslında NEM ve Symbol topluluğunun yararına kullanıldığını mühlet haline getiriyor,” dedi Hatchet. .

Bu ortaklık, yaklaşık 3 milyar NEM jetonunu (mevcut fiyatlarla yaklaşık 295 milyon dolar) tutan çok imzalı bir akıllı sözleşme biçiminde gelir. Valkyrie çalışanları dört imza yuvasını kontrol ediyor ve ana katkıda bulunanlar Jaguar, Hatchet ve Gimre diğer üçünü kullanıyor. Yürütmek için beş imza gereklidir.

Valkyrie CEO’su Leah Wald bir röportajda CoinDesk’e “Bir DAO ve protokol hazinesi ile varlık yöneticisi olarak çalışan tek kişi olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Şirketi, şirket içi bir finans ekibinin genellikle hizmet edebileceği rolü üstlenecek: denetim, muhasebe, varlık yönetimi ve benzeri. Discord’a göre, en yeni müşterileri yüzde 1’in altında bir yönetim ücretini temettü etmeyi seçti.

Düzenleme neredeyse hiç tepkiyle karşılanmadı. Hatchet’e göre, bir hard fork aracılığıyla yürütülen ağ doğrulayıcılarının %92’sinden fazlası değişikliği aldı. Hatchet, geçen Ağustos’tan beri vardiyayı planladıklarını söyledi.

Discord sunucusunun gösterdiğine göre, NEM ve Symbol’ün birleşik toplulukları finans guruları olarak Valkyrie’ye bakıyorlar. Hatchet, Valkyrie’yi çeşitli şekillerde bir “CFO”, bir anlaşma yapıcı, bir itibar oluşturucu ve fintech ve risk sermayesi dünyalarına olası bir köprü olarak tanımladı.

Valkyrie ayrıca bunu bir marka oluşturma fırsatı olarak görüyor.

Wald, DAO’ların hazine yönetimi ihtiyaçlarını karşılamada “büyük potansiyel” olduğunu söyledi. “Birkaç başka protokolle konuşuyoruz” dedi.

Wald’ın söylediğine göre, zincirleme sahte para yönetiminin bazen karanlık dünyasına biraz güven aşılamak için daha iyi bir an olmamıştı. Harikalar diyarı bir yana, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler “sektörümüze son derece odaklanmış durumda” dedi.

“Şu anda hepimiz sıcak koltukta olduğumuz için kripto para protokollerinin geleneksel finans varlık yöneticileri veya genel ortaklarla ortak olmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.