Kripto Haber

Warner Music Group, Sandbox Metaverse’de ‘Konser Tema Parkı’nı Başlatacak

Warner Music Group (WMG), The Sandbox’ta müzik odaklı bir tema parkı ile metaverse’e giriyor, şirket Perşembe günü duyurdu.

WMG, Atlantic, Warner Records, Elektra ve Parlophone gibi plak şirketleri de dahil olmak üzere bir dizi popüler müzik şirketinin sahibidir.

Tema parkında, bir basın açıklamasına göre, müzik şirketinin Ed Sheeran, Bruno Mars, Dua Lipa ve Cardi B’nin beğenilerini içeren yıldızlarla dolu sanatçı listesinden “konserler ve müzikal deneyimler” yer alacak.

Duyuru kapsamında The Sandbox, Mart ayında hayranların satın alması için muhtemel şenlik sitesine bitişik sanal mülkler için bir ARSA satışına ev sahipliği yapacak. Bunu, bazılarının internetin geleceği olarak adlandırdığı sürükleyici deneyimlere yönelik en son kurumsal baskı olarak düşünün.

“Şu anda Web 3’e ve bunun müzik üzerindeki etkisine derinden odaklanmış durumdayız. WMG İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Oana Ruxandra, CoinDesk’e verdiği bir röportajda şu anda fandom karşısında değer biçmek inanılmaz derecede zor” dedi. “80’ler ve 90’larda müzik endüstrisi büyük on yıllar yaşadı ve sonra Napster ortaya çıktı ve bir geri çekilme oldu. Sonra Spotify geldiğinde de aynı şey oldu. Sekiz topun gerisinde değil, fırsatı yakalamak istiyoruz. ”

WMG, kitlesini sanal dünyalara genişletmek isteyen ilk büyük müzik çalar değil. Metaverse oyunu Decentraland, Ekim ayında üç günlük bir sanal müzik şenliğine ev sahipliği yaptı ve Snoop Dog gibi sanatçılar Eylül ayına kadar uzanan The Sandbox’ta sanal toplantılarla oynadı.

“Metaveriye” giren şirketlerin neler getireceğini kimse kesin olarak bilmese de, The Sandbox ve Decentraland gibi oyunlarla ortaklıkların güvenli bir başlangıç ​​noktası olduğu açık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.