Kripto Haber

Washington Vatandaşları, DAO Onaylı Ortaklık Anlaşmasında Terra’nın UST Stablecoin’ini ‘Keşfedecek’

Washington Nationals beyzbol takımı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir sponsorluğun parçası olarak Terra’nın UST stablecoin’inin stadyum içi ödemelerini “araştıracağını” söyledi.

Bu anlaşmanın amacı, özel koltuk adlandırma haklarına odaklanıyor. Önümüzdeki beş yıl boyunca, basketbol sahasının ana plaka kulübüne “The Terra Club” adı verilecek ve belirgin bir şekilde kripto markasını öne çıkaracak.

Washington Nationals’ın yönetici sahibi Mark D. Lerner bir blog yazısında “Ulusallar sınırları zorlamaya devam ediyor” dedi. “En seçkin kulübümüze isim vermek için Terra ile ortak olmaktan ve satın alma yapmak için UST kripto para biriminin kullanımı da dahil olmak üzere Nationals Park’a güçlü yeni hayran deneyimleri getirmeyi keşfetmekten heyecan duyuyoruz.”

CoinDesk, resmi duyuruyu, dün yayınlanan ve bağlantıyı doğru bir şekilde öngören arsız bir araştırma makalesiyle önledi.

Daha fazlasını okuyun: Terra, Mystery Sports Deal’a 40 Milyon Dolar Harcamak İstiyor. Bu MLB Ekibiyle Olduğunu Düşünüyoruz

UST ödemelerini kabul etmek, Vatandaşları küçük ama büyüyen bir kripto dostu spor stadyumları alanına yerleştirir. Mark Cuban’ın basketbol takımı Dallas Mavericks geçen yıl DOGE almaya başladı. Bu arada, diğer NBA franchise’ı Sacramento Kings, 2014’te bitcoin’e dokundu.

Sponsorluk, kripto yönetişimi ile çapraz geçişi nedeniyle de dikkate değerdir. Terra ekosistem destekçileri, ezici bir çoğunlukla, yaklaşık 40 milyon dolarlık gizemli bir ABD spor markasıyla ortak olma lehinde oy kullandı. Dün sona eren oylamaya, sponsorluğun neredeyse her yönünü bilerek girdiler – müstakbel ortaklarının adı dışında.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon yaptığı açıklamada, “Bir DAO ve bir spor franchise arasındaki türünün ilk örneği olan bu ortaklık, kripto ve DeFi’yi kitlelere ulaştırmak için yeni bir fırsatlar dünyasının kapılarını açıyor” dedi. “Bu sponsorluk anlaşmasını onaylayarak, topluluk, Washington DC’de önemli işler yapan politika yapıcılar da dahil olmak üzere halkı merkezi olmayan para ve onun altında yatan gelişen teknoloji hakkında meşgul etmek ve eğitmek için yeni bir yola sahip oldu.”

Kwon ve Terraform Labs, Terraform tarafından geliştirilen Mirror Protocol’ün sentetik hisse senetlerinin ABD yasalarını ihlal ederek ticaret yapmasına izin verdiğine dair olası suçlamalar nedeniyle şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından soruşturma altında.

SEC, geçen yıl bir kripto para birimi konferansı sırasında Kwon’a mahkeme celbi göndermişti, ancak Kwon, düzenleyicinin kendisine mahkeme celbi sunmakla normları ihlal ettiğini iddia eden SEC’e karşı bir dava açmaya karar verene kadar kendisine tebliğ edildiğini reddetti.

GÜNCELLEME (9 Şubat 2022, 17:15 UTC): Bağlam ekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.