Kripto Haber

Winklevoss’a Ait Gemini Galactic Snags FINRA Broker-Bayi Onayı

Winklevoss ikizlerinin kripto holdingi Gemini’nin bir parçası olan Gemini Galactic Markets, FINRA (Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu) üyeliği için onaylandı ve bununla birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı bir komisyoncu-satıcı olarak faaliyet gösterme yeteneği (SEC).

Onay, Gemini Galactic’in “dijital varlık menkul kıymetlerinin” ticaretini kolaylaştıracak alternatif bir ticaret sistemi (ATS) işletmesine izin veriyor ve bu tür varlıkların geleneksel hisse senetleri ve tahviller gibi ABD menkul kıymetler yasalarına tabi olduğunu da sözlerine ekledi. ve bu nedenle yalnızca lisanslı bir aracı kurum aracılığıyla alınıp satılabilir.

İkizler Galaktik Müdürü John Reinhardt, dijital varlık menkul kıymetlerinin tam olarak ne tür teklifleri içereceğini görmeye devam ettiğini söyledi. Reinhardt, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Bu menkul kıymetler başlangıçta özel yerleşimleri içerecek ve piyasa olgunlaştıkça halka arzları da içerebilir” dedi.

Güvenlik belirtecinin iadesi?

2016-17’de, tokenize edilmiş menkul kıymetler ve menkul kıymet tokenleri çok revaçtaydı; inananlar, düzenlenmiş ATS mekanlarında ticaret yapacaklarını ve mevcut piyasa altyapısında devrim yaratacaklarını söylediler. Birkaç yıl sonra, eylemin başka bir yere, çoğunlukla halka açık blok zincirlerinde akan kripto para birimleri ve değiştirilemez token (NFT) uygulamaları etrafında hareket ettiği iddia edilebilir.

Ancak Gemini Galactic zamanını bekliyor gibi görünüyor. Şirket, “ilk hamle yapan biri olmaktan ve bu alanı daha da geliştirmeye yardımcı olmaktan heyecan duyduğunu” söyledi.

Reinhardt e-posta yoluyla “Dijital varlık menkul kıymetler piyasasının büyümesi ve menkul kıymetler altyapısı için blok zincirinin kullanılması, düzenleyicilerden daha fazla netliğe ve Gemini gibi şirketlerin ek yatırımlarına bağlı olacaktır” dedi. “Gerçek kullanım durumları olduğunda, pazar büyüyebilecek ve bu alanda öncü olmaktan heyecan duyuyoruz. ”

İkizler, ilk olarak aracı kurum-bayi başvurusunu özdenetim kuruluşu FINRA’ya 2019’un ortalarında yaptı. Bugüne kadar, Cameron ve Tyler Winklevoss’un sahibi olduğu borsa, çeşitli ticaret ve saklama bölümlerinde etkileyici bir lisans, onay ve düzenleyici onay topladı.

“Birincil düzenleyici lisansımız, Gemini’nin saklama ve takas işi için NYDFS’ye [New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı] aittir. Gerektiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek için başka eyalet ve federal lisanslara sahibiz ve Asya ve Avrupa da dahil olmak üzere bir dizi yabancı yargı bölgesinde hizmetlerimizi sunmak için tescilliyiz veya tescilimiz bekleniyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.