Kripto Bilgi

Wonderland, Kurucu Ortağı QuadrigaCX’e Bağladıktan Sonra 190 Milyon Dolarlık Çıkış Dolandırıcılığı İddiasıyla Sarsıldı

Wonderland’ın TIME tokenleri, blok zinciri dedektiflerinin kurucu ekibin çekirdek üyelerinden biri olan ‘Sifu’nun daha önce kripto endüstrisinin en büyük çıkış dolandırıcılıklarından biri olduğu iddia edilen şeye karıştığını ortaya çıkardıktan sonra Avrupa saatlerinde %32 düştü.

Çığ tabanlı Harikalar Diyarı, son aylarda en popüler kripto protokolleri arasında yer aldı ve topluluk üyeleri kendilerini “Kurbağa Ulusu” olarak adlandırdı. Protokol zirvede milyarlarca dolarlık yatırımcı fonunu kilitledi, ancak bu sabah yatırımcılar arasında güven sarsıldı.

“0xSifu, QuadrigaCX’in Kurucu Ortağı Michael Patryn,” diye tweet attı, kripto dolandırıcılıklarının ve kötü niyetli davranışların geçmişine sahip takma adlı bir Twitter hesabı olan Zach. “Bilmiyorsanız, bu, kurucusu Gerald Cotten’in 169 milyon dolarla ortadan kaybolmasının ardından 2019’da çöken Kanada borsasıdır. ”

Wonderland kurucusu Daniele Sestagalli daha sonraki bir tweet’te iddiaları doğruladı ve Sifu’nun kimliğinin ve QuadrigaCX ile olan bağlantılarının farkında olduğunu söyledi: “Herkesin bilmesini istiyorum ki ben bunun farkındaydım ve bir bireyin geçmişinin öyle olmadığına karar verdim. geleceklerini belirle,” diye tweet attı Sestagalli. Ayrıca Perşembe sabahı bir gönderide Sifu’nun kimliğini doğruladı.

Topluluk, Sestagalli’nin tepkisinden etkilenmedi.

“2005 yılında kredi ve banka dolandırıcılığından suçlu bulundu. 2007 yılında hırsızlık, hırsızlık ve bilgisayar dolandırıcılığını itiraf etti. Inverse Finance kurucusu Nour Haridy, Sestagalli’nin tweetine yanıt olarak, 2018’de, o ve ortağı, müşteri fonlarında 115 milyon dolarlık “erişimi kaybetti” dedi. “Mahkumların ikinci şansı hak ettiğine katılıyorum ama bu mahkum edilmekle ilgili DEĞİL. ”

Kripto borsası QuadrigaCX, 2013 yılında Gerald Cotten ve Patryn tarafından kuruldu ve hızla Kanada’daki ticaret hacimleri açısından en büyük kripto borsalarından biri haline geldi. Cotten, Aralık 2018’de Hindistan’a yaptığı bir geziden sonra öldü ve ardından raporlara göre, 115.000 müşteriye borçlu olduğu 190 milyon doların üzerinde kripto para birimi kayıp olarak kabul edildi.

QuadrigaCX yöneticileri, milyonlarca dolar değerinde müşteri fonunu tutan özel anahtarlara yalnızca Cotten’ın erişimi olduğunu iddia ettiğinden, fonların nereye gittiği bir sır olarak kaldı. Kripto çevreleri, olayın tamamını bir çıkış dolandırıcılığı olarak nitelendirdi – güven oluşturduktan sonra yatırımcı fonlarını çaldığı iddia edilen dolandırıcılar için bir terim.

Patryn, Harikalar Diyarı’nın arkasındaki mimarlardan biri olduğu ortaya çıkana kadar, bugüne kadar radarın altında kaldı.

Sestagalli, gönderisinde Wonderland fonlarının, erişim için birden fazla imza gerektiren bir cüzdan tarafından güvence altına alındığını ve yatırımcılar arasındaki endişeleri küçümsediğini söyledi. “Harikalar diyarındaki tüm fonlar bir çoklu imza tarafından yönetiliyor, bununla ilgili herhangi bir fud, ben ve harikalar diyarı ekibi tarafından güvence altına alındığı için şimdi kesilmesi gerekiyor” diye yazdı yazısında.

Bununla birlikte, Crypto Twitter’daki duygu kusurlu kaldı.

GÜNCELLEME (27 Ocak 12:05 UTC): Başlığa “iddia edilen” ifadesini ekler.

GÜNCELLEME (27 Ocak 12:09 UTC): Sestagalli gönderisinden alıntı içeren tweet ekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.