Kripto Bilgi

XRP Büyük Kriptolarda Kazanç Sağlıyor, Bitcoin 42K Doların Üzerinde Tutuyor

Kripto piyasası, bir hafta sonu sıçramasının ardından Avrupa sabahında toparlanmasını genişletti ve majörler son 24 saat içinde pozitif büyüme gösterdi.

Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve ether %3 yükseldi. Bazı analistler, Cuma günkü beklenenden daha güçlü ABD işlerinin serbest bırakılmasının, bitcoin fiyatlarındaki artışı destekleyen yatırımcı duyarlılığını artırdığını söyledi.

Cryptocurrency aracı kurumu GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou, CoinDesk’e gönderdiği e-postada, “Cuma günü ABD’deki işlerin beklenenden daha iyi olmasına rağmen, küresel pazarlar haberlere olumlu yanıt verdi, yatırımcılar işgücü piyasasının gücüne hayran kaldı” dedi. .

“Bu olumlu tepki kripto piyasalarında da bir sıçramayı ateşledi. Bitcoin, geçtiğimiz yıl içinde RSI’daki iki benzer düşüş trendinden çıktı ve her ikisi de inanılmaz rallilerle sonuçlandı ve bu nedenle potansiyel olarak yukarı yönlü bir Bitcoin rallisinin habercisi oldu.” Göreceli Güç Endeksi (RSI), belirli bir zaman diliminde fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir göstergedir. 70’in üzerindeki RSI okumaları aşırı alım olarak kabul edilir ve 30’un altındakiler varlığın aşırı satılabileceğini gösterir.

Bitcoin’deki RSI seviyeleri, kripto para biriminin 35.550 dolardan işlem gördüğü Ocak ayında 20 olan “aşırı satım” seviyelerinden bir sıçramanın ardından Pazartesi günü Avrupa saatlerinde 61’e ulaştı. Bitcoin, yayınlandığı sırada 42.500 doların üzerinde işlem görüyordu ve olası bir direnç 46.000 dolar seviyesindeydi.

Bazı tüccarlar, ABD Federal Rezervi para politikasını sıkılaştırırken bile Bitcoin’in yatırımcılardan daha fazla ilgi görmesini bekliyor.

FxPro’da kıdemli bir finansal analist olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada “Tarım Dışı İstihdam Bordrolarının Fed’i para politikasını sıkılaştırmak için daha hızlı hareket etmeye zorlayabileceğini belirtmekte fayda var” dedi. “Kripto para birimleri direnmeyi ve büyümeye devam etmeyi başarırsa, bu ciddi bir trend tersine çevirme emri olacaktır. Tıpkı yatırımcıların yatırımları enflasyondan korumak için BTC almaya karar verdiği Cuma günü olduğu gibi.”

Başka yerlerde, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimindeki kazançlar, Terra’nın LUNA’sında %1,6 gibi düşük bir değerden XRP’de %9,9’a kadar çıktı.

Memecoins, piyasanın ilk 10’un dışına çıkmasına öncülük etti. Shiba Inu’nun SHIB tokenleri, bildirildiği gibi Pazar akşamı 0,0000022$ seviyesinden Asya saatlerinde 0,0000029$’a yükseldi.

XRP kripto kazançlarına öncülük ediyor

Ripple’ın XRP tokeni, %16’lık bir artışla 0,77 doların üzerine çıkarak majörler arasında kazançlara öncülük etti. Fiyatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun blok zinciri tabanlı ödeme firmasının XRP’yi halka listelenmemiş bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ettiği mahkeme davası etrafındaki olumlu duygularla yükseldi.

Geçen haftaki son yargılamada, Yargıç Analisa Torres davayla ilgili üç belgenin mühürünün kaldırılmasını emretti: 172-1, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un SEC resmi soruşturmasındaki ifadesinin bildirimi, 179-4, Ripple kurucusu Chris Larsen’in e-posta dizisi ve 179-5, bir Garlinghouse e-postası.

Yargıç Torres ayrıca, ödeme devinin adil uyarı savunması yapma talebine yanıt verme talebini kabul etti. Bu savunma, Hogan & Hogan hukuk firmasına göre, Ripple’ın SEC’den XRP satışlarının yasa dışı olup olmadığı konusunda makul bir bildirimde bulunup bulunmadığına odaklanıyor.

Bazı sektör avukatları, işlemlerin davanın yakında bir karara bağlanabileceğini öne sürdüğünü söyledi. XRP Cuma günü 0,07 $ ekledi ve Pazartesi günkü 0,78 $’a yükselmeden önceki hafta sonu 0,66 $ seviyesini korudu. XRP direncin biraz üzerine çıktı ve mevcut eğilim devam ederse 0,79 dolara yükselebilir.

XRP, son üç gün içinde iki kez ardışık direnç seviyelerinin üzerine çıktı. (Ticaret Görünümü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.