Bitcoin

XRP, DOGE, SOL, BTC ve Bu 6 Altcoin: İşte Beklenen Seviyeler!

Kripto para piyasasının birden fazla üyesi kritik direnç düzeylerinin üzerine çıktı. Önümüzdeki günlerin kritik teknik düzeyleri için XRP, DOGE, SOL, BTC ve 6 altcoin projesinin tahlillerine bakalım.

Kripto para piyasasında neler yaşandı?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ABD pay senedi piyasaları Amazon’un güçlü sonuçlarıyla desteklenen rahatlama rallisine devam etmeye çalışırken, son toparlanmalarını geliştirmeye çalışıyor. Bollinger Bantlarının mucidi John Bollinger kısa müddet evvel Ethereum’un mevcut long konumlarına eklenmek için düzgün bir noktada göründüğünü tweetledi. Glassnode bilgilerine nazaran Purpose Bitcoin borsa yatırım fonu da (ETF) 1 Şubat’ta üçüncü en büyük girişine şahit oldu. Bu, yatırımcıların daha düşük düzeylerde Bitcoin biriktirmeye başlamış olabileceğini gösteriyor.

Kripto piyasaları düşüş devrinde olsa da, yatırımcı ilgisi güçlü kalmaya devam ediyor. Tanınan toplumsal medya platformu Stocktwits, önümüzdeki çeyrekte kripto süreçlerini başlatmak için FTX.US ile iştirak kurduğunu duyurdu. Platform, aylık beş milyon faal kullanıcıya sahip. Bu, birkaç yeni yatırımcının kripto yatırım seyahatine başlamasına neden olabilir. Bitcoin ve seçili altcoin projelerindeki güçlü hareket yeni bir yükseliş trendinin başladığını mı gösteriyor? Öğrenmek için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik tahlillerini inceleyelim.

XRP, DOGE, SOL, BTC teknik tahlil

Bitcoin, 36.155.01 dolar takviye düzeyinden sekti ve boğalar, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (38.974 dolar) ile 39.600 dolar ortasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkardı.

Fiyat 39.600 doların üzerinde kalırsa, analiste nazaran satın alma ivme kazanabilir ve BTC/USDT çifti 50 günlük SMA’nın üzerine (43.021 dolar) yükselebilir. Boğalar, trendde mümkün bir değişikliğin sinyalini vermek için bu pürüzü aşmak zorunda. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden aşağı düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam edeceğine işaret edecek. 36.155.01 doların altında bir kırılma ve kapanış, 24 Ocak’ın gün içi en düşük düzeyi 32.917,17 doların tekrar test edilmesi için yolu temizleyebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 2 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (2.795 dolar) döndü ve 3 Şubat’ta 2.652 dolar dayanağının altına düştü, lakin günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha düşük düzeylerde agresif alım olduğunu gösteriyor.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde, bu da ayıların gücünü kaybettiğini gösteriyor. Boğaların daima satın alması, ETH/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir. 50 günlük SMA’nın (3.291 dolar) üzerinde bir kırılma, boğaların direksiyonda olduğunu gösterecek. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 2,550 doların altına düşerse geçersiz olacak. Bu durum, analiste nazaran kanalın takviye sınırına bir düşüş için kapıları açabilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), boğaların daha düşük düzeylerden alım yaptığını belirterek 357.40 dolardan küçük dayanaktan toparlandı.

BNB/USDT çifti 401 doların üzerinde kalabilirse, analiste nazaran alçalan kanalın direnç çizgisine yanlışsız üst istikametli yürüyüşe başlayabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış mümkün bir trend değişikliğine işaret edecek. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hissiyatın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayılar daha sonra pariteyi 357,4 doların altına çekmeye çalışacak ve güçlü dayanak bölgesine 330 ila 320 dolar ortasında meydan okuyacak.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), son birkaç gündür kritik takviye 1 dolar ile 20 günlük EMA (1.12 dolar) ortasında süreç görüyor.

20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste nazaran alıcıların yine hesaplaşmaya başladığının birinci işareti olacak. ADA/USDT çifti, daha sonra ayıların kuvvetli bir meydan okuma oluşturabileceği azalan kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Boğalar bu pürüzü aşarsa, parite bir trend değişikliği sinyali verebilir. Bu varsayımın tersine, şayet fiyat hareketli ortalamalardan aşağı düşerse, yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra çifti 1 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran düşüş 0,80 dolara kadar derinleşebilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL), 2 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (110 dolar) geri döndü, lakin 3 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, daha düşük düzeylerden alım öneriyor. Boğalar, fiyatı tekrar 116 dolardan kırılma düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, analiste nazaran SOL/USDT çifti azalan kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde muhtemel bir değişikliği işaret edecek. Alternatif olarak, fiyat direnç çizgisinden aşağı düşerse, parite azalan kanal içinde süreç görmeye devam edebilir. Aşağı istikamette, 80.83 dolar dikkat edilmesi gereken kritik takviye zira şayet kırılırsa satış daha da ağırlaşabilir ve parite kanalın dayanak sınırına düşebilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 0,54 ile 0,65 dolar ortasında dalgalanmaya devam ediyor. Fiyat 0,65 doların üzerine çıkarsa, aralığa bağlı hareketin boğalar tarafından bir birikim olabileceğini düşündürür.

XRP/USDT çifti daha sonra ayıların sert bir direnç oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (0,76 dolar) gerçek hareket edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, trendde muhtemel bir değişikliğin birinci işareti olacak. Aksine, fiyat 0,65 dolardan düşerse, aralığa bağlı süreç birkaç gün daha devam edebilir. Ayılar, düşüş trendinin yine başladığını belirtmek için fiyatı takviyenin 0,54 doların altına çekmek zorunda kalacak. Analiste nazaran parite daha sonra ruhsal takviyesi 0,50 dolardan tekrar test edebilir.

Terra (LUNA)

Terra (LUNA), 40 ve 60 dolar ortasında süreç görüyor. 20 günlük EMA (59 dolar) aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat, genel dirençten 54,20 dolara düşerse, menzile bağlı hareket birkaç gün daha devam edebilir. 43.44 dolardan takviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin tekrar başladığını gösterebilir. Analiste nazaran LUNA/USDT çifti daha sonra 37.50 dolardan kritik takviyeye düşebilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 54.20 doların üzerine çıkarırsa, parite ayıların sert bir dirençle karşılaşabileceği 20 günlük EMA’ya yükselebilir. Boğalar, kısa vadeli trendde mümkün bir değişikliği belirtmek için bu mahzuru aşmak zorunda. Parite daha sonra kanalın düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 0,13 ile 0,15 dolar aralığındaki listesiz fiyat hareketini sürdürüyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların büyük bahisler oynamadığını ve inançlı riskler aldığını gösterir.

Teknik kısımda DOGE, hareketli ortalamalar düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan (0,14 dolar) düşerse, analiste nazaran ayılar DOGE/USDT çiftini 0.13 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 0,1 dolardan ruhsal takviyeye yanlışsız düşebilir. Boğaların, ayıların denetimini kaybettiğini göstermek için fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,16 dolar) üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Analiste nazaran parite daha sonra 0.19 dolara yükselebilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 20 günlük EMA (20.47 dolar) ile 16.81 dolardaki güçlü takviye ortasında süreç görüyor. Güçlü takviyenin zayıf toparlanması ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkamama, boğaların agresif alım yapmadığını gösteriyor.

RSI biraz daha yükselmesine karşın, hala negatif bölgede. Hareketli ortalamalar da aşağı gerçek inmeye devam ediyor ve bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Bu, ayıların 20 günlük EMA’yı yine güçlü bir halde savunmaya çalışabileceğini gösteriyor. Fiyat genel dirençten düşerse, analiste nazaran ayılar DOT/USDT çiftini 16.81 doların altına çekmeye çalışacak. Başarırlarsa, düşüş trendi devam edebilir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olacak. Bu durumda, parite 50 günlük SMA’ya (24,34 dolar) yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), 2 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (73.58 dolar) düştü, lakin boğaların takviyesi yükseliş çizgisinde tutması olumlu bir işaret. Bu, hassaslığın düzgünleştiğini ve yatırımcıların küçük düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar artık, ayıların tekrar sert bir direnç gösterebileceği 75.50 dolardan fiyatı kırılma düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Boğalar bu mahzuru aşarsa, AVAX/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yanlışsız seyahatine başlayabilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat 75.50 dolardan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bu, pariteyi 75.50 dolar ile yükseliş çizgisi ortasında sıkıştırabilir. Yükseliş çizgisinin altında bir kırılma, 60 dolara ve daha sonra 51.04 dolara düşüş için kapıları açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.