Kripto Bilgi

Yakın, Cosmos Fiyat Artışıyla Altcoin Dalmasına Meydan Okuyor

Tokens of Near (NEAR) ve Cosmos (ATOM), daha geniş piyasa düşüşünü genişlettiği için son 24 saat içinde büyük kripto para birimleri arasında tek kazananlar arasındaydı.

Near ve Cosmos fiyatları, katman 1 blok zincirlerine artan ilgi nedeniyle geçtiğimiz ay neredeyse iki katına çıktı. Katman 1, geliştiricilerin uygulamaları veya hizmetleri dağıtabileceği Ethereum veya Avalanche gibi blok zinciri platformlarını ifade eder.

NEAR, Pazartesi gününün en düşük seviyelerinden %25’e varan kazançlar kaydetti ve 16$’ın üzerinde işlem gördü. 62 öğleden sonra Asya saatlerinde Salı günü geri dönmeden önce. Fiyatlar, geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 17 dolardan %6 düştü. 67, direnç seviyesini 17 dolar civarında kırdı. 13$ seviyesinde bir destek seviyesi mevcuttur ve NEAR bunun üzerine düşerse, jeton 10$’a kadar düşebilir.

NEAR jetonları dün gece fiyat keşfine girmek için yükseldi. (Ticaret Görünümü)

Kripto girişim şirketi Electric Capital’in geçen hafta yayınladığı bir rapora göre, protokol birinci katman oyunu olarak yatırımcılar arasında beğeni topladı ve geliştirici etkinliği açısından üçüncü en büyük kripto ekosistemi oldu.

ATOM, 39$’ın üzerine %8’e varan bir artış sağladı. Kısa bir satış öncesi son 24 saat içinde 33, yazı yazarken 35 sent kaybettiğini gördü. Fiyatlar Pazartesi akşamı 32 $ kadar düşüktü. Tokenlar, tarihi fiyat hareketi dikkate alınırsa, 30 $ seviyesine kadar belirgin bir satın alma bölgesi ile, yazı yazılırken 37 $ ‘lık bir direnç-dönüşlü destek seviyesi etrafında işlem görüyor.

ATOM destek seviyelerinde duruyor. (Ticaret Görünümü)

Kripto geliştiricileri, daha yeni blok zincirlerinin yeni protokollerin geliştirilmesi için yollar oluşturduğunu ve bunun yatırımcılar arasında çekiciliğine katkıda bulunduğunu söylüyor. Kurucu ortak Asaf Naim, “Cosmos EVM uyumlu hale gelirse, bu DeFi alanı için harika bir haber çünkü şirketler dapp’lerinin (merkezi olmayan uygulamaların) erişimini yeni bir ağa genişletebilecek ve bunun üzerine yenilerini de geliştirebilecek” dedi. Kripto yönetim uygulaması Kirobo’dan CoinDesk ile bir Telegram mesajında ​​şunları söyledi:

EVM, Ethereum’un blok zincirinin kurallarını yürüten ve gönderilen bir işlemi veya akıllı sözleşmeyi takip etmesini sağlayan kısmı olan Ethereum Sanal Makinesi anlamına gelir.

Avalanche, Terra ve Solana gibi Katman 1 blok zincirleri, kullanıcılar Ethereum’dan daha ucuz ve daha hızlı blok zincirlere geçtikçe, 2021’de yüksek seviyelere yükseldi ve token yatırımcılarına yıllık %3,800’e varan getiri sağladı.

Capital, o zamandan beri Fantom, Harmony, Near ve Cosmos gibi daha az bilinen blok zincirlerine döndü. Fantom, Aralık ayının son haftasında en iyi performans gösterenlerden biri olarak ortaya çıktı ve 14 günden biraz fazla bir sürede %77’ye varan getiriler elde etti.

Ancak Naim gibi bazıları, Ethereum’un en iyi köpek olmaya devam ettiğini söylüyor: “Ethereum rakiplerinin iyi durumda olduğunu görmek harika çünkü ekosistemi genişletiyor, ancak aynı zamanda onların özelliklerini Ethereum açısından ölçtüğümüz gerçeğinin de gösterdiğini söyleyebilirim. Ethereum’un endüstride hala altın standart olma derecesi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.