Kripto Bilgi

YAKIN, Upstart Blok Zincirleri ‘FOAN Ticareti’ İle Kazandıkça Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Near Protocol’ün NEAR tokeni, daha fazla aktivite çektiği için gelecek vadeden blok zincirinin değerinin düşük olabileceğine dair işaretler üzerine Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Belirteç, bitcoin gibi kripto para birimleri için mevcut ayı piyasasında yükseldi ve son yedi gün içinde fiyatta %18’in üzerinde artış ve geçen ay ikiye katlanma eğilimini bastırdı. Basın zamanı itibariyle NEAR fiyatı 18 dolardı. 70.

Near Protocol, rakiplerinin yavaş işlem oranları, sınırlı verim ve zayıf çapraz uyumluluk gibi bazı sınırlamalarının üstesinden gelmeyi amaçlayan bir katman 1 blok zinciridir.

NEAR fiyatı neden yükseliyor?

Analistlere göre, NEAR’ın son zamanlardaki yükselişine katkıda bulunan birkaç neden var, bazıları belirtecin değerinin düşük olduğunu düşünmekten, protokoldeki yeni gelişmelere işaret eden diğerlerine kadar.

Stack Funds’ın baş işletme görevlisi ve kurucu ortağı Matthew Dibb’e göre, NEAR için işlem hacimleri son zamanlarda artış göstererek ağ genelinde artan aktiviteyi gösteriyor.

“Son birkaç gün içinde NEAR’ın tüccarların dikkatini çekmesiyle birlikte, özellikle teknik bir bakış açısından, değeri düşük olan [katman 1’lerin] yeniden canlandığını gördük,” dedi Dibb.

Yakın Protokol’de işlemler tırmanıyor. (Yakın)

Dibb’e göre, 1. katman odaklarının çoğu öncelikle Solana, Avalanche ve Luna üzerindeydi ve şimdi değişiyor.

“Spekülatörler artık son aylarda çok fazla etkileşime girmeyen diğer yarışmacılara bahis oynamaya başlıyor,” dedi Dibb.

Düşük değerli katman 1

IntoTheBlock analisti Juan Pellicer, NEAR’ın son yükselişini, protokolün arkasında ilginç teknolojik yeniliklerle birlikte iki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışıldığı gerçeğine bağlıyor. Pazarın, ağları üzerine inşa edilmiş ürün ve hizmetleri destekleyebilen platformlar olan diğer katman 1’lere kıyasla değeri düşük bir proje olarak gördüğünü söyledi.

“Altyapı açısından bakıldığında, hızlı parçalanmış hisse ispatı mekanizmasına sahip bir blok zinciridir” diyen Pellicer, “Uygulama katmanı açısından bakıldığında, cüzdanında erişilebilirlik iyileştirmeleri var. ”

Yakın zamanda Pellicer’e göre, Near Protocol’ün zincirinde birkaç protokol başlatıldı ve birçok kullanıcı bu deneyimi beğendi.

“Bu kullanıcı pozitifliği, tokenin değerini artırmasına yardımcı oluyor, bunun daha önce Solana, Avalanche veya Luna gibi diğer katman 1’lere kıyasla düşük değerde olduğu iddia edilebilir” dedi Pellicer.

Near Protocol’ün geliştirilmesi

Corinthian Digital araştırma başkanı Denis Vinokourov’a göre, Yakın Protokol son zamanlarda agresif bir “inşa” geçirdi ve başarısına katkıda bulundu.

Vinokourov, bir Web 3 ve blockchain erken aşama girişim şirketi olan Electric Capital tarafından yayınlanan geliştirici raporuna işaret ederek, protokol üzerinde yürütülen binanın agresif yapısını vurguluyor.

“2021’de NEAR, 4 kattan fazla büyüme ile altıncı en büyük ekosisteme yükseldi” dedi. “Polkadot, Solana, NEAR, BSC, Avalanche ve Terra, tarihinin aynı noktasında Ethereum’dan daha hızlı büyüyor. ”

Vinokourov, “mamut büyüklüğündeki kalkınma fonları ve emsallerine göre oldukça düşük olan kilitlenen toplam değerin (TVL) yanı sıra bu büyüme, sermayeyi ağa çekmeye devam ediyor. ”

Vinokourov’a göre, şimdiye kadar, diğer katman 1’lerle karşılaştırıldığında NEAR’da başlatılan çok fazla proje olmadı.

“Geçen yıl Solana’ya geldiğinde bol olan heyecan ve sıcak para akışı, Yakın protokolünde kendini tekrarlayabilir,” dedi Vinokourov. “Büyümesi için yer var. ”

NEAR’ın beğenileri tarafından yıla güçlü bir başlangıç, bitcoin’in cansız başlangıcı tarafından görünüşte engellenmedi. Messari’den alınan verilere göre Bitcoin ayda %6,2 düşüşle işlem görüyor ve NEAR %98 artışla işlem görüyor.

“Bu, piyasa katılımcılarının alfa oluşturmak ve ayrıca piyasaya daha geniş bir bakış açısı elde etmek için yaratıcı yollar aradığını gösteriyor” diye ekledi Vinokourov.

‘FOAN ticareti’

Yatırım araştırma şirketi Fundstrat’ın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, NEAR ve diğer akıllı sözleşme platformlarının üstün performansının sürmesini bekliyor. Farrell’e göre, son zamanlarda makro rüzgarlardan etkilenen bitcoin ve eter gibi daha büyük madeni paraların aksine, iyi performans gösteren belirli kripto cepleri var.

“Bu, sistemde var olan ve söz konusu sistemden çıkmakla ilgisi olmayan kripto-yerli sermaye miktarından kaynaklanıyor,” dedi Farrell. “Makro trendlerden bağımsız olarak, kripto içindeki belirli sektörlerden bu tür izole edilmiş üstün performansın öngörülebilir gelecekte devam etmemesine şaşırırım. ”

Fantom (FTM), Harmony (ONE), Atom (ATOM) ve Near dahil olmak üzere yeni bir akıllı sözleşme platformları grubu var gibi görünüyor – bazı hızlı düşünürler buna “FOAN ticareti” diyor – Farrell, çok fazla kripto-yerel likiditenin bir yuva aradığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.