Kripto Bilgi

Yakında Bir ‘Goldman Sachs Coin’ Olmayacak

Goldman Sachs şu anda şirket içi bir dijital jeton çıkarmayı planlamıyor.

Bir sözcü CoinDesk’e “Goldman Sachs madeni parası yaratmaya hemen bir niyetimiz yok” dedi.

Ancak, New York merkezli banka, bir stablecoin oluşturmak için özel ortaklarla birlikte çalışıyor.

Bir sözcü, “Yasal/düzenleyici gereklilikleri karşılayan ve şeffaf bir yönetişime sahip, her yerde ve her yerde bulunan istikrarlı bir madeni para yaratmak isteyen özel kurumlarla yakın çalışmanın değerini görmeye devam ediyoruz” dedi.

2020 yılında Goldman’ın küresel dijital varlık başkanı Matthew McDermott, bankanın ciddi olarak kendi kripto para birimini, muhtemelen bir stablecoin’i düşündüğünü söyledi. Ayrıca, sosyal medya devi Facebook (şimdi Meta olarak bilinir) veya 2020’de kendi şirket içi jetonu JPM jetonunu piyasaya süren bankacılık rakibi JPMorgan ile potansiyel bir işbirliğine işaret etti.

JPMorgan’ın jetonu, bankanın ABD doları mevduat hesaplarını bir blok zincirinde tutan kurumsal müşterilerine hizmet etmek için oluşturuldu. Bu ayın başlarında, madeni para Bahreyn merkez bankası tarafından bir denemede başarıyla kullanıldı.

Bu arada, Salı günü yayınlanan bir Bloomberg haberine göre Meta’nın kuşatma altındaki Diem stabilcoin projesinden vazgeçtiği ve varlıklarının alıcılarını yatırımcıları geri hissetmek için avladığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.