Bitcoin

Yasak Reddedildi: Kripto Para Düzenlemesi İçin Tarihler Açıklandı!

Rus yetkililerin birden fazla bir yasak yerine kripto para düzenlemelerini desteklediklerini bildiriyor. Sonuç olarak Rusya yasaklamak yerine, düzenleyici bir yol haritası izliyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

  • Yasak yerine dijital varlıklar üzerindeki kısıtlamaları belirleyen bir yol haritası, Rus makamlarından takviye aldı.
  • Bu yol haritası, ülkenin merkez bankası olarak hizmet veren Rusya Merkez Bankası tarafından geçen hafta önerilen yasağa karşı çıkıyor.
  • Rusya Merkez Bankası ise hala kripto para yasağını destekliyor.

Rusya’daki ajanslar, geçen hafta korkulduğu üzere kapsamlı bir yasaktan çok kripto para ünitesi düzenleme yol haritasından yana.

Rusya kripto para düzenlemesi için tarihleri paylaştı!

Reuters’e göre Rusya’daki yetkililer, kripto para ünitelerinin ticaretini ve madenciliğini dala direkt bir yasak getirmeden kısıtlamak ve düzenlemek için bir plan ortaya koydular. Yol haritası çeşitli son tarihler belirler. Mayıs ayına kadar Rusya, eşler ortası süreçler için bir uyumluluk platformuna sahip olmak istiyor. Kasım ayına kadar, Mali Hareket Vazife Gücü tarafından önerilen kara para aklama aykırısı yönergeleri kullanmayı hedefliyor. Ve 2022’nin sonunda, kripto borsaları için kayıt kurallarının yürürlükte olması gerekiyor.

Evrak ayrıyeten, ülkede faaliyet gösteren ve kripto süreçlerini ifşa etmeyen işletmeler için cezalar önermektedir. Hatta Rus vatandaşlarının tüm kripto varlık varlıklarını bildirmelerini mecburî kılacak kadar ileri gidebilir. Yol haritasının dizaynında yer alan kurumlar tarafından büsbütün benimsendiği ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko tarafından imzalandığı bildiriliyor.

Lider Vladimir Putin’in önerilen yol haritasını desteklemesi bekleniyor

Lider Vladimir Putin’in önerilen yol haritasını desteklemesi bekleniyor. Geçen hafta Putin, Rusya Merkez Bankası tarafından ortaya konan kripto para üniteleri yasağına karşı çıkarak, merkez bankasının “teknolojik ilerleme yolumuza pürüz olmaması gerektiğini” belirtti. Ayrıca, sanayinin düzenlendiği ve vergilendirildiği varsayıldığında, Rusya’nın güç fazlası nedeniyle kripto madenciliğinde rekabet avantajını koruyabileceğini öne sürdü.

Rusya’nın düzenleyici yol haritası, geçen hafta Rusya Merkez Bankası tarafından önerilen evvelki kapsamlı yasağa nazaran kripto sanayisi için daha elverişli görünüyor. O vakit, Rusya’nın merkez bankası, finansal istikrar konusundaki kaygıları öne sürerek kripto para ünitesi süreçlerinin yasaklanması davetinde bulundu. Ayrıca, güç ağır sürecin çevresel tesiri nedeniyle kripto madenciliğinin yasaklanması davetinde bulundu. Banka ayrıyeten finansal kurumların kripto varlıklarına yatırım yapmasının yasaklanmasını da zorladı. 

Rusya Merkez Bankası, kripto para sahipliğini yasaklamayı amaçlıyor!

Rusya Merkez Bankası, bugün açıklanan yol haritasına aşina olduğunu tabir etti. Ancak, “bir federal yasa hazırlamak, bir yasak koymak… ve bu yasağı ihlal etme sorumluluğunu belirlemek de gerekli” diyerek daha güçlü kısıtlamalar talep etti. Bankanın finansal istikrar lideri Elizaveta Danilova, bankanın kripto para sahipliğini yasaklamayı amaçlamadığını da kelamlarına ekledi. Rusya Merkez Bankası, önerdiği tavsiyeleri tek başına uygulayamaz, bu da önümüzdeki aylarda öteki Rus kurumlarıyla müzakerelere devam etmesi gerektiği manasına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.