Alt Coin

Yatırım Devi: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’de Yükseliyor!

Büyük yatırımcılar, Bitcoin ve altcoin alanında daha fazla yükselişe geçiyor. Fidelity’den yapılan bir araştırma, bilhassa kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve başkan altcoin Ethereum (ETH)’dan sonra Litecoin (LTC)’de yükselişe geçtiğini ortaya koyuyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Kurumsal yatırımcıların gözü bu altcoin projesinde

Araştırma şirketi ve yatırım devi Fidelity, kurumsal yatırımcıların kripto paralar üzerinde gitgide daha fazla bullish olduğunu, yani yükselişe geçtiğini ortaya koydu. Şirketin araştırmasını yürüttüğü şirketlerin yüzde 71’i kripto paralara yatırımı düşünüyor. En çok yatırım yapılması düşünülen kripto paraların ikisi, piyasa pahası ile en büyükler olan Bitcoin ve Ethereum oldu. Üçüncü sırada ise Litecoin (LTC) yer alıyor.

En büyük kripto borsası olan Coinbase’in eski mühendislik yöneticisi Charlie Lee, 2011’de Litecoin’i yarattı. O vakitler, LTC’nin Bitcoin iktisadına ek olması gerekiyordu. LTC’nin arzı 84 milyon tokenla hudutlu. Bitcoin’in dijital altın olarak ün kazanması üzere, Litecoin de ekseriyetle dijital gümüş olarak isimlendirilir ve bu benzetme yatırım tezini anlamayı kolaylaştırır. Temel iktisat, talep arzı aştığında bir varlığın fiyatının artacağını söyler. Uzmanlara nazaran bu durum, yatırımcıların Litecoin talebinin önümüzdeki yıllarda artacağına inanması için uygun bir neden soruyor.

Litecoin’in Fidelity araştırmasında 3. sırada yer alması, birçok kripto meraklısı için sürpriz olabilir, zira Litecoin ekseriyetle daha tanınan Blockchain’lerin ortasında göz gerisi ediliyor. Lakin, Motley Fool uzmanlarına nazaran gelecekte, kurumsal yatırımcılar dijital varlıklara çeşitlenmeye devam ettikçe, Litecoin’in popülaritesi talebe dönüşerek fiyatını yükseltebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.