Bitcoin

Yatırım Şirketinden Altcoin, NFT, Web3 ve Metaverse Tahminleri!

Pantera Capital’in yatırımcılarından Paul Veradittakit, altcoin piyasasının 2022 görünümü için NFT, Web3 ve metaverse raporunu yayımladı. Raporun evvel çıkan başlıklarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

İkinci katman altcoin projeleri ve rollup’lar

Veradittakit’e nazaran 2022’de tüm aksiyon ikinci katman altcoin projelerinde olacak. Katman-2 Blockchain’ler 2021’de muazzam bir formda büyüdü ve Pantera yatırımcısı bunları Ethereum’un ölçeklenebilirliği için gerekli görüyor. Makalenin bir kısmı şunları içeriyor:

Kriptoların ana akım benimsenmesi artmaya devam ettikçe, Ethereum’un ağ tıkanıklığı daha da berbatlaşacak ve gecikme ve fiyatlarla ilgili sıkıntılarını daha da kötüleştirecek. Rollup’lar, bilgi süreç altyapısının yüksek seviyede ölçeklenebilir olmasını sağlayarak, kullanıcıların klasik web uygulamalarında olduğu üzere kullanılabilirlik konusunda misal yahut daha uygun beklentilerle dApp’lerle etkileşim kurmasını sağlayarak Ethereum’un büyümesini sürdürmek için kritik değere sahip.

Ethereum ve Bitcoin

Bu kategori, birinci katman Blockchain’lerin savaşına yahut kelamda Ethereum katillerine atıfta bulunuyor. Pantera yatırımcısı, bilhassa bir adedine açıkça taraf tutuyor:

Merkezi olmayan toplumsal medya ve oyun için büyük fonların lansmanı da dahil olmak üzere Solana topluluğundaki son faaliyetler, ekosistemin önümüzdeki yıl son derece büyümeye devam edeceğini gösteriyor.

Veradittakit’in bahsettiği başka bir eğilim, “çok farklı ağlar ortasında birlikte çalışabilirliği sağlayan” köprüler. Bunların “Ethereum dışı ekosistemlerin büyümesini hızlandıracağını” düşünüyor:

Genel olarak, cross chain altyapıdaki gelişmeler, alternatif birinci katman Blockchain’lerin çekiş kazanma suratını artıracak ve sahiden sağlam, çeşitli multi chan bir kripto ekosisteminin gelişimini teşvik edecek.

Web3 ve NFT üzerine

Bu tema bir evvelkiyle irtibatlı. Fakat Pantera yatırımcısı çok farklı bir hususa giriyor:

2022’de, kullanıcıların dijital dünyadaki kimlikleri ve varlıkları üzerinde tam ve fonksiyonel denetime sahip olmalarını sağlayan on-chain mülkiyetin kapsamını genişleten daha fazla proje göreceğiz. Kesin olan bir şey var ki, dünyanın “tüm hizmetlerde tek bir oturum açma”ya muhtaçlığı var. Hiç kimse hatırlamamız gereken şifre sayısını kaldıramaz. Bu gerçek bir sorun.

Veradittakit, “NFT’lerin önümüzdeki yıl boyunca popülaritesini son derece artırmaya devam edeceğini” düşünüyor ve ayrıntılandırıyor:

2022’deki NFT projeleri, kullanım durumlarında kıymetli ölçüde daha fazla çeşitlilik gösterecek ve dijital medya ile nasıl etkileşime girdiğimizi ve daha geniş bir halde sahiplik hakkında nasıl düşündüğümüzü tekrar yapılandıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.