Bitcoin

Yatırım Stratejisti: Bitcoin Bu Düzeye Düşerse Çökeriz!

Bitcoin, 35 ve 40 bin doların altında dalgalanmaya devam ediyor. Bu hafta, Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralar için tam kapsamlı bir yasak talep etmesiyle beklenenin tersine fiyatların yükseldiğini gördük. ABD tarafında Beyaz Saray, kripto paraların düzenlenmesi için merkezde rol alacağını açıkladı. Bunlarla birlikte, kripto para piyasası yatay eğilimini sürdürürken, makro yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin (BTC) fiyatının 20.000 doların altına düşmesine şaşıracağını söyledi. Analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Lyn Alden: Yeniden de bunu bir seçenek olarak görüyorum

Yeni bir röportajda Lyn Alden, piyasa olgunlaştığı için Bitcoin’in çok fiyat dalgalanmalarına sahip olma mümkünlüğünün daha düşük olduğunu söylüyor:

20.000 doların altına baskı görmek beni biraz şaşırttı. Tekrar de bunu bir seçenek olarak görüyorum. Bunu tanım etmemin bir yolu, Bitcoin’in geçmişte %85’lik düşüşler deneyim ettiği, fakat patlamamalarda yaşadığıdır. İndikatörlerin birden fazla, bu döngüde tıpkı coşku seviyesine ulaşmadıklarını gösterdi, bu yüzden temelde daha az çok bir zirve noktasından ölçüyorsunuz. Temelde piyasanın daha olgun olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 20.000 doları görürsem biraz şaşırırdım.

Analist, Bitcoin çöküşünün hala mümkün olduğunu düşünüyor

Alden, iyimserliğine karşın, makul şartlar altında Bitcoin (BTC) çöküşünün hala mümkün olduğunu söylüyor:

Çöküş, Fed’in sıkılaştırması ya da en azından sıkılaştırmadan bahsetmesi olurdu…Bence bir likidite probleminiz varsa, kredi piyasalarınız donuyorsa, bunun üzere bir tıp büyük olay yaşıyorsanız, çok likit olmayan bir Bitcoin yükselişi görebilirim. Sanırım bunu engellemezsek, 20.000 doların altında bir sürdürülebilir düzey görmek beni biraz şaşırtabilir.

  • Alden’in yorumu, Bitcoin’in bu hafta 34.000 doların yahut ATH düzeyinin yarısının altına düşmesinden sonra geldi. Yazım sırasında, kıyaslama için Bitcoin 36,454 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.