Bitcoin

Yatırım Stratejisti: Bu Altcoin’ler Ödeme Dalında İhtilal Yapabilir!

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden’e nazaran kripto paralar önümüzdeki yıllarda milletlerarası ödeme sisteminde ihtilal yaratacak. 316.700 Twitter takipçisine gelecekteki global ödemeler için kullanılacak altcoin projelerinden bahseden Alden, Bitcoin’in Lightning Network’ünün ödeme sanayisindeki değerinin hafife alındığını söylüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

“Bu altcoin projeleri milletlerarası ödemeleri büyük ölçüde değiştirecek”

Lyn Alden, gelecekte global ödemeler için kullanılacak kripto paralardan kimilerinin Bitcoin (BTC) ile özel ve halka açık stablecoin’leri içerdiğini söylüyor:

Memleketler arası ödemeler, önümüzdeki on yıllarda, evvelki on yıllarda olduğundan çok daha farklı görünecek. Düzenlenmiş stablecoin’ler, denizaşırı stablecoin’ler, merkez bankası dijital para üniteleri (CBDC), BTC vb.

Makro yatırım stratejisti, Myanmar’ın devrik başkan Aung San Suu Kyi liderliğindeki paralel hükümetinin mahallî kullanım için resmi para ünitesi olarak Tether (USDT) stabilcoin’i tasarladığına dair bir rapora da reaksiyon gösteriyor:

Çin medyası, Myanmar hükümetinin artık Çin ile hudut ötesi ticarette yuanı kabul edeceğini, Myanmar’ın paralel/devrik hükümetinin Bloomberg’e nazaran Tether USD’yi kabul edeceğini bildiriyor.

Resmi açıklamalarına nazaran Tether, “bu anın ehemmiyeti, finansal güvenlik sağlamak için kripto para ünitesinin potansiyellerinin çok ötesine geçiyor” diyerek gelişmeyi memnuniyetle karşıladı. Yılın başında Alden, Bitcoin’in Lightning Network’ünün ödeme sanayisindeki değerinin hafife alındığını söyledi. Lightning Network, Bitcoin Blockchain üzerinde, aksi takdirde mümkün olandan daha süratli ve daha ucuz süreçlere imkan sağlayan ikinci katman bir teknolojidir. Alden, insanların bu teknolojiden şimdi haberden olmadığını düşünüyor:

Bence beşerler, Lightning Network’ün önümüzdeki beş yıl içinde ödeme sanayisi için potansiyel kıymeti konusunda uyuyorlar. BTC taban katmanı fiyatları arttıkça Lightning Network daha kıymetli hale geliyor. Uygulamalar/yardımcı program kritik bir kitleye ulaşmaya başlıyor ve likidite artabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.