Bitcoin

Yatırım Uzmanı, 17 Altcoin Belirledi: Patlama Yapabilirler!

Yatırım uzmanı Collin Plume’a nazaran mevcut kripto paralardan kimileri yalnızca çöp, oburlarının hudutlu yararı var, yeniden de başkaları çok fazla şey yapmıyor, lakin kriptonun Kardashianları olarak etrafta dolaşıyorlar ve bir nedenden ötürü para biriktiriyorlar. Uzman ayrıyeten, oyunun kurallarını değiştirecek kripto paralar da olduğunu belirtiyor ve bunları altcoin projelerinin Facebook’ları ve Apple’ları olarak tanımlıyor. Yatırım uzmanı Collin Plume’ın değerlendirmelerini ve altcoin seçimlerini kendi anlatımıyla Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Her kripto paranın aya gitmesini istiyoruz”

Elde edilecek kazanımları ikinci sefer kestirim etmedeki sorun, var olan 10.000 kriptonun büyük çoğunluğunun radarın altında uçması ve sırf en tanınan olanların görülebilecekleri yüzeye çıkmasıdır. Yatırım açısından bakıldığında, Shiba Inu üzere bilinmeyen bir altcoin’in ansızın yatırım topluluğunun dikkatini nasıl çekebileceğini yahut ne kadar ileri gideceğini varsayım etmek neredeyse imkansızdır.

Fakat pay senetleri, tahviller yahut döviz kestirimlerinin tersine kripto, farklı bir fikir stili gerektirir. Hayal kurmaya gereksinimi var. Paranın programlanabilirliği üzere bir şey hayal etmek büsbütün farklı bir zihniyet gerektirir. Bu cins fikirleri bir adım öteye taşımak ve programlanabilir parayı nasıl uygulayabileceğimizi ve yeni finans sistemlerinin nasıl kazanabileceğini yahut kaybedebileceğini görmek, portföyünüz için altcoin’leri seçmeye gelince, zorluğun büyük bir modülüdür.

Uzmana nazaran 2022’de patlama yapabilecek kimi büyük altcoin projeleri

Bitcoin (BTC), elbette hepsinin ‘Büyük Babası’ olmaya devam ediyor. On yıldan fazla bir müddet evvel piyasaya sürülen Bitcoin’in iniş ve çıkışları dünya çapında milyonları perçinledi. Düzinelerce yorumcu, 2022’nin sonuna kadar Bitcoin başına 100.000 ila 250.000 doları ortasında Bitcoin fiyat varsayımları vererek şapkalarını çembere attı.

Ethereum (ETH), merkezi olmayan bir yazılım platformu. Üçüncü taraf müdahalesi, dolandırıcılık, kesinti yahut denetim olmaksızın akıllı mukavelelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dapps) oluşturulmasına müsaade veriyor. Din, etnik köken yahut milliyetten bağımsız olarak herkes Ethereum’un merkezi olmayan finansal platformunu kullanabilir.

2011 yılında piyasaya sürülen Litecoin (LTC), Bitcoin’e benzerliği nedeniyle ‘gümüşten Bitcoin’in altınına’ olarak isimlendirilen kriptolardan biri. Eski bir Google geliştiricisi ve MIT mezunu olan Charlie Lee, Litecoin’in gerisindeki beyin.

Cardano (ADA), mühendisler, matematikçiler ve kriptografi uzmanları tarafından kuruldu. Cardano, bir ‘Ouroboros proof of stake” kripto para ünitesi. Altcoin projesi, Ethereum’un gelişme biçimiyle ilgili sıkıntıları takip etmeye başladı. Cardano, bu ağır test yaklaşımı nedeniyle, Proof of Stake (PoS) muadillerine ve başka değerli kripto paralara nazaran bariz bir avantaja sahip görünüyor. ‘Ethereum katili’ olarak bilinen Cardano’nun, Ethereum’dan bile daha fazlasını yapabileceği söyleniyor.

Polkadot (DOT), Blockchain orta temasını aktifleştirmek için tasarlanmış bir PoS kripto para. Protokolü, müsaadesiz ve müsaadeli Blockchain’lerin yanı sıra oracle’lar ortasında köprü kuruyor. Bu, sistemlerin işbirliği yapmasını sağlıyor. Polkadot’un relay-chain’i bu ağ uyumluluğuna müsaade veriyor. Ethereum’dan farklı olarak, geliştiriciler kendi Blockchain’lerini oluşturabilirken, Polkadot’un güvenliğini de kullanabiliyorlar.

Bitcoin Cash (BCH), klasik Bitcoin’in birinci ve en ünlü hard fork’larından biri. Dijital para ünitelerinin merkezi olmayan dünyası nedeniyle, bir token yahut kripto paranın temelini oluşturan kodda yapılacak büyük ölçekli değişiklikler, kullanıcıların çoğunluğu tarafından kabul edilmeli. BCH, Ağustos 2017’de, daha büyük blokların daha fazla süreç taşıyabileceği ve böylelikle süreç suratını artırabileceği konseptiyle bu bölünmelerden birinden doğdu.

Stellar Lumens (XLM), finansal kurumları daha büyük süreçler için birbirine bağlayan açık bir Blockchain ağı. Sonuç olarak, çok sayıda aracının dahil olduğu, çok paraya mal olan ve günlerce süren banka ve yatırım süreçleri artık aracısız ve en az maliyetle anında yapılabiliyor. Stellar’ın hudut ötesi yararı, yalnızca hedeflediği kurumsal işletmelerin değil, herkesin kullanabileceği manasına geliyor.

Dogecoin (DOGE), birinci ‘meme token’e bakmadan 2022 için hiçbir liste tamamlanmış sayılmaz. Dogecoin, 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından kripto para piyasasının pervasız spekülasyonları ve saflığıyla alay etmek için bir latife olarak başladı. “Doge”, madeni paranın büyük bir hayranı olan Elon Musk’ın süratli bir dolar gördükten ve kripto parayı Saturday Night Live’daki görünümünde tanıtmasından sonra yakaladı ve 0,71 dolara ulaştı.

Uzmana nazaran değerlendirilebilecek öbür altcoin projeleri

Yatırım uzmanı önümüzdeki yıl ve gelecek için umut verici görünen öbür altcoin projelerini şu biçimde sıralıyor:

  1. Binance Coin (BNB)
  2. Shiba Inu Coin (SHIB)
  3. Tether (USDT)
  4. Monero (XMR)
  5. Polygon (MATIC)
  6. Algorand (ALGO)
  7. Chainlink (LINK)
  8. USD Coin (USDC)
  9. Avalanche (AVAX)
  10. Solana (SOL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.