Kripto Bilgi

Yatırımcılar, Bitcoin Piyasası Çökerken Geçen Hafta Kripto Fonlarına 14 Milyon Dolar Koydu

Kripto tüccarları geçen hafta piyasanın aylardır yaşadığı en kötü dönemden muzdarip olurken, dijital varlık fonlarındaki yatırımcılar tabanları satın almış gibi görünüyor.

Kripto para birimi fonları 14 dolar getirdi. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, 21 Ocak’a kadar yedi gün boyunca 4 milyon yeni yatırımcı parası, üst üste beş haftalık bir çıkış serisine son verdi.

Rapora göre, girişler “önemli bir fiyat zayıflığı döneminde”, haftanın ikinci yarısında geldi. “Yatırımcılar, mevcut fiyat seviyelerinde bunu bir satın alma fırsatı olarak görüyor.”

Bitcoin’in (BTC) fiyatı Pazar gününe kadar yedi gün içinde %16 düştü, bu en eski kripto para biriminin Mayıs 2021’den bu yana en kötü haftalık performansı. Pazartesi günü, fiyat daha da düştü ve yazının yazıldığı sırada 34.100$ civarında el değiştiriyordu.

Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether (ETH), son yedi gün içinde %29 düşüşle 2.275 dolara düştü.

CoinShares’e göre, geçen haftaki girişler 13 dolar getiren Bitcoin odaklı fonlar tarafından yönetildi. 8 milyon.

Ethereum odaklı fonlar 15 $ zarar gördü. 6 milyon çıkış Solana odaklı fonlar 1 dolar çekti. 1 dolar ile 5 milyon. Polkadot için 5 milyon ve 1 dolar. Cardano’ya 4 milyon. Çok varlıklı madeni para yatırım ürünleri, 8 milyon dolarlık girişi netleştirdi.

Son kripto piyasası hala kırmızı denizde, Bitcoin son yedi günde %20 düştü ve yazının yazıldığı sırada 34.100$ civarında işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.